Czasem bywa tak, że doręczony nakaz zapłaty wzbudza ogromne emocje. Podobnie byłoby w tej sprawie. Nasza Klientka nie miała świadomości istnienia długu, zresztą co to za dług, który jak królik z kapelusza wyskakuje niespodziewanie po naprawdę wielu latach. Ale gdy już sąd doręczył nakaz zapłaty i pozew Raport NSFIZ wiadomym było, że żarty się skończyły bo i nikt nie pozywa dla żartów. Na szczęście sprawa trafiła do nas, a my już dobrze wiedzieliśmy co dalej z tymi dokumentami zrobić. I zrobiliśmy, powództwo wierzyciela wtórnego zostało oddalone w całości.

Wierzyciel: Raport NSFIZ
Wysokość długu: 4.000,00 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Dlaczego zmienił mi się wierzyciel?

Wielu pozwanych, kiedy spotyka się z naszymi specjalistami w oddłużaniu z Portalu Dłużnika w siedzibie naszej Kancelarii, nie rozumie jakim prawem ich zobowiązania znalazły się w innych rękach. Konsultacja prawna ma pozwolić nie tylko na analizę dokumentów, ale także rozwiać wątpliwości dłużnika. Wiele emocji budzą cesje wierzytelności, czyli sprzedaże długów przez pierwotnych wierzycieli i fakt, że są one dokonywane bez wiedzy konsumenta. Wtedy rzeczowo wyjaśniamy, że takie czynności mogą być wykonywane bez zgody i wiedzy pożyczkobiorcy. Wierzycielowi przysługuje takie prawo i w wielu przypadkach bardzo chętnie niego korzysta. Jednak, kiedy nastąpiło zbycie wierzytelności, dłużnik powinien otrzymać informację o nabyciu zobowiązania przez inny podmiot. Niestety, znając realia tak często nie jest i zadłużony dowiaduje się o zmianie wierzyciela dopiero w chwili, kiedy odbiera nakaz zapłaty wydany przez sąd na posiedzeniu niejawnym.

A dlaczego pożyczkodawcy sprzedają długi? Odpowiedź jest prosta. Kiedy prowadzone przez nich działania windykacyjne nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, a nie chce im się szarpać w sądzie, sprzedają dług wraz z niewygodnym Klientem i mają problem z głowy. Niech ktoś inny się martwi czy coś odzyska. A jak pokazuje nasze doświadczenie w oddłużaniu, bardzo często właśnie takie zbywane długi są wątpliwej jakości. I to zapewne też jest powód, że wierzyciele pierwotni tak chętnie pozbywają się jednych Klientów, a z innymi nie chcą się rozstać i sami walczą z nimi w sądzie.

Pozew Raport NSFIZ

Na nakaz zapłaty wydany przez EPU i pozew Raport NSFIZ prawnicy z Portalu Dłużnika wnieśli skuteczny sprzeciw. Następnie sprawa trafiła do sądu rejonowego właściwego dla miejsca zamieszkania naszej Klientki. Tam kierowaliśmy dalsze pisma w sprawie. Po zapoznaniu się z naszymi zarzutami i argumentami sąd przyznał nam rację. Jak pokazuje zamieszczony poniżej wyrok, w 100% spełniliśmy oczekiwania Pani Judyty.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 42 620 06 30 lub +48 42 620 06 31

Email: pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Pozew Raport NSFIZ