Bierzesz pożyczkę w Credilo, a pozywa Cię Prosperial Sp. z o.o.? Takie zamieszanie powstało w głowie naszego Klienta, kiedy odebrał nakaz zapłaty. Zupełnie nie kojarzył, aby kiedykolwiek zaciągał tam pożyczkę. Jak sam przyznał, nie główkował za dużo, tylko postanowił to skonsultować ze specjalistami w oddłużaniu z Portalu Dłużnika. My od razu połączyliśmy platformę pożyczkową Credilo z właściwym pożyczkodawcą. Jak się okazało po analizie dokumentów dostarczonych przez sąd i Pana Marcina, ten wielokrotnie ją refinansował. Podjęliśmy wspólną decyzję, że będziemy się bronili wykazując, że opłaty za refinansowania są opłatami abuzywnymi  a sam ten mechanizm sprowadza się do zawyżanie kosztów pozaodsetkowych. Jak widać na wyroku kończącym ten spór, udało się nam przekonać sąd do naszego stanowiska. Roszczenie powoda zostało oddalone w całości.

Wierzyciel: Prosperial Sp. z o.o.
Wysokość długu: 1.464,85  zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Pożyczki pozabankowe skrywają wiele pułapek

Nikt chyba lepiej od nas nie wie, jak przewrotny potrafi być los. Często Ci, którzy do niedawna wiedli spokojne życie, nagle muszą zmagać się z problemami, które do tej pory znali z filmów, czy książek. Zdajemy sobie sprawę, że wiele osób jest zmuszonych do zaciągania pożyczek w instytucjach pozabankowych. Są to osoby, które w tej konkretnej chwili nie mają innego wyjścia i aby uzyskać pieniądze na utrzymanie siebie, rodziny zmuszone są do skorzystania z usług tych firm.

Wiemy też, że nie zdają sobie sprawy jak ten pożyczkowy mechanizm działa. Jakie będą musieli ponieść koszty, czy jakie pułapki na nich tam czyhają. Mówimy tutaj o pieniądzach wpłacanych na przedłużenia, czy jak to teraz nazywają pożyczkodawcy – refinansowania. Portal Dłużnika wie, że nie jest niczym innym jak obchodzeniem ustawy antylichwiarskiej, która  określa wysokość kosztów kredytów i pożyczek. Dłużnicy płacą i okazuje się, że dług wcale się nie zmniejsza, a nawet potrafi rosnąć. Wierzyciele także proponują zawieranie ugód, które są niekorzystne i wiążą się z jeszcze większymi kosztami. W międzyczasie zmagają się z męczącą windykacją a na koniec są pozywani do sądu często o nienależne pieniądze.

Niespłacona pożyczka w Credilo

Wygrana sprawa z powództwa chwilówki Prosperial, w której skutecznie wykazaliśmy, że refinansowania są opłatami nienależnymi i nie są czym innym jak zawyżaniem kosztów pozaodsetkowych. Sąd uznał roszczenie za niezasadne i oddalił je w całości.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 42 620 06 30 lub +48 42 620 06 31

Email: pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Niespłacona pożyczka w Credilo