Specjalistów w oddłużaniu z Portalu Dłużnika cieszy fakt, że rośnie w naszym społeczeństwie świadomość prawna. Dzięki temu, coraz więcej zadłużonych szuka pomocy w oddłużaniu w specjalizującej się w tej dziedzinie naszej kancelarii oddłużeniowej bo rozumie prawo dłużnika do obrony. Profesjonalna pomoc jest niezaprzeczalnie potrzebna. Każdego dnia przekonują się tym wielu naszych Klientów, którzy obdarzyli Portal Dłużnika zaufaniem i przekazali nam swoje sprawy. Dzisiaj kolejna wygrana z wierzycielem wtórnym Ultimo Portfolio na prawie 6400 zł nie licząc kosztów procesu.

Wierzyciel: Ultimo Portfolio Investment S.A.
Wysokość długu: 6.400,00 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Dłużniku! Czytaj, szukaj, broń się!

Dłużniku, kiedy otrzymasz pozew od wierzyciela wtórnego, czyli takiego, który na drodze zakupu (cesji) nabył zobowiązanie od Twojego pożyczkodawcy, nie możesz pod żadnym pozorem tego zlekceważyć. Brak Twojej reakcji spowoduje, że jako pozwany stracisz możliwość obrony, a sąd podejmie decyzję na podstawie jedynie oceny jednostronnej, czyli pozwu. Sam otworzysz drzwi pozywającemu do ścigania Ciebie za dług, którego może w ogóle nie masz. A sobie skutecznie je zatrzaśniesz raz na zawsze i będziesz skazany na zapłacenie wszystkiego z nakazu jak leci lub częste kontakty z komornikiem. Bierna postawa i schowanie nakazu zapłaty  do szuflady, otwiera drogę do uprawomocnienia się nakazu, a następnie wystąpienie wierzyciela o nadanie klauzuli wykonalności. A to już prosta droga do egzekucji komorniczej.

Często, nieświadomym dłużnikom wydaje się, że jedynym możliwym wyjściem z sytuacji jest zapłata długu. Nic bardziej mylnego!  Bardzo często okazuje się, że fundusze dochodzą roszczeń przedawnionych lub nienależnych. Także, ze względu na mnóstwo nieprawidłowości dokonywanych podczas cesji, istnieją bardzo duże szanse na oddalenie powództwa. Mogą to być braki formalne, nieprawidłowości oraz najnormalniej brak dowodów na istnienie wierzytelności. Daje to realną możliwość obrony przed roszczeniem i rozstrzygnięcie sprawy na korzyść dłużnika. A to jest cel, który przyświeca nam w pracy prowadzącej do niwelowania zadłużenia. Nasi prawnicy mają doświadczenie w tego typu sprawach i zawsze starają się wybrać najlepszą drogę obrony, aby doprowadzić do korzystnego dla naszych Klientów rozwiązania

Prawo dłużnika do obrony

Braki formalne, które wyłapaliśmy w dokumentach złożonych przez Ultimo do sądu, pozwoliły nam skutecznie obronić naszą Klientkę.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 42 620 06 30 lub +48 42 620 06 31

Email: pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Prawo dłużnika do obrony