Provident Polska to jedna z firm pożyczkowych z najdłuższym stażem na naszym rynku finansowym. Można określić spółkę jako lidera i jednego z głównych graczy w tej sferze. Ale i taka „pozycja” nie jest w stanie zagwarantować, że w sądzie pożyczkobiorca jest bez szans. Tak też było w przypadku naszego Klienta. Przeanalizowaliśmy dokładnie pozew Provident i wnieśliśmy sprzeciw od nakazu zapłaty. Pan Łukasz będzie musiał z dochodzonej pozwem kwoty 4500 zł zapłacić Providentowi symboliczną sumę 110, 47 zł.

Wierzyciel: Provident Polska S.A.
Wysokość długu: 4.500,00 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Dopłata 110,47 zł, oddalenie powództwa w pozostałym zakresie

Zgubny konsumpcjonizm

Nadmierna pogoń za dobrami materialnymi niejednego konsumenta zapędziła prosto w „objęcia” długów. Szczególnie podatni na tego typu niekontrolowane wydatki są ludzie w młodym wieku, ale też 30 czy 40-latkowie. Ciągle jako społeczeństwo podchodzimy do tej sfery życia bardzo lekko. Polacy nie mają w zwyczaju planowania i gromadzenia z własnych zasobów finansowych na nadprogramowe zakupy. Coś się spodoba, coś zobaczymy u znajomego czy sąsiada i zaraz chcemy to mieć. No bo jak to? Dlaczego mam być gorszy od niego? Tez pokażę, że mnie na to stać, albo zafunduję sobie jeszcze lepszy sprzęt. Wolimy od razu dokonać zakupu, zamiast czekać, aż uzbieramy odpowiednią sumę pieniędzy. Ponadto dodatkowym obciążeniem dla domowego budżetu są również wydatki sezonowe. Wyjazdy wakacyjne, Boże Narodzenie, Wielkanoc – to okresy w których zwykle wydajemy więcej. W myśl polskiej „tradycji”:  zastaw się a postaw się, pożyczamy pieniądze bez zastanowienia i nie myślimy o konsekwencjach.

To zgubne  myślenie pcha pokolenie internetowe prosto w objęcia instytucji pozabankowych, które na dobre zadomowiły się w sieci i epatują tam ze wszystkich stron zachęcającymi reklamami. Pożyczkodawców jest mnóstwo, a i procedury zostały sprowadzone do minimum.

Specjaliści w oddłużaniu z Portalu Dłużnika apelują do Państwa rozsądku i kontrolowania swoich wydatków. Czasami naprawdę z bezsensownych powodów sami sprowadzamy na siebie ogromne długi.

Pozew Provident

Tym razem byliśmy w stanie pomóc naszemu Klientowi, ale niestety nie zawsze się to udaje nawet najlepszym fachowcom w oddłużaniu. Przeanalizowaliśmy pozew Provident i wnieśliśmy sprzeciw. Koniec końców sąd powództwo firmy pożyczkowej oddalił w całości.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 42 620 06 30 lub +48 42 620 06 31

Email: pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Pozew Provident