Wierzyciel wtórny z siedzibą w Londynie na dobre zadomowił się na naszym polskim rynku obrotu wierzytelnościami, skupując długi od firm pożyczkowych. W porównaniu do innych, jego działania windykacyjne nie są jakoś specjalnie uciążliwe dla dłużników, a często wcale ich nie ma. Najczęściej wnosi pozwy do E-sądu, czasami wielokrotnie aż uzyska nakaz zapłaty. Kiedy Pani Laura odebrała pozew  z powództwa Eurotrans Baltic Ltd, wiedziała co ma zrobić. Postanowiła sprawdzić naszą skuteczność, przekazując swoją sprawę naszym mecenasom. Jak się okazało, egzamin zdaliśmy na szóstkę. Sąd zapoznając się z zarzutami i argumentacją zawartą w pismach procesowych, oddalił powództwo w całości.

Wierzyciel: Eurotrans Baltic Ltd
Wysokość długu: ok. 3.500,00 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Kiedy nazwa wierzyciela Cię zaskakuje to znak, że doszło do cesji

Pierwsze zaskoczenie, kiedy widzimy nakaz zapłaty od firmy o której nigdy nie słyszeliśmy, powinno wzmóc naszą czujność i zmobilizować do działania.  Często dowiadujemy się o cudzie zmiany wierzyciela, w chwili odebrania pozwu wraz z nakazem. Jest on najczęściej wydawany w elektronicznym postępowaniu upominawczym, czyli przez E-sąd. Jednak nie umniejsza to jego ważności. Powoduje identyczne konsekwencje jak ten wydany przez sąd rejonowy. W takiej sytuacji najczęściej dłużnicy szukają w internecie informacji o podmiocie, który domaga się od nich często niemałych pieniędzy. Bywa, że niczego i tam nie mogą się dowiedzieć. Ich wierzyciel wydaje się być widmem, ale nakaz zapłaty jest aż nader realny.

Proszę Państwa, jeżeli został Wam doręczony pozew, a wraz z nim nakaz zapłaty od wierzyciela, o którym nic nie wiecie, będzie to znak, że doszło do cesji. Cesja nie jest niczym innym jak sprzedażą waszego długu (pożyczki) przez pierwotnego wierzyciela innemu podmiotowi. I mogło do tego dojść bez Państwa zgody. Jest to czynność jak najbardziej zgodna z prawem i nader powszechnie stosowana przez instytucje finansowe.

Konsultacja prawna w naszej kancelarii oddłużeniowej Portal Dłużnika pozwoli rozwiać wszelkie wątpliwości i wskaże właściwy kierunek działania.

Eurotrans Baltic Ltd

Załączony poniżej wyrok w sprawie Eurotrans Baltic Ltd jest potwierdzeniem jak zakończyła się sprawa naszej Klientki. Sami możecie Państwo przeczytać, że sąd oddalił powództwo na prawie 3500 zł w całości. Takie wyroki działają jak balsam na zszarpane nerwy naszych Klientów i motywują nas do dalszej, jeszcze cięższej pracy.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 42 620 06 30 lub +48 42 620 06 31

Email: pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Eurotrans Baltic Ltd

Eurotrans Baltic Ltd