Optima to jedna z firm pozabankowych, która jeszcze do niedawna udzielała pożyczek. Obecnie zawiesiła swoją działalność w tym zakresie i skupiła się na ściąganiu długów od dawnych pożyczkobiorców. Ale czy te długi zawsze są zasadne? Czy istnieją? Odpowiedzi na te pytania leżą już w gestii naszych specjalistów w oddłużaniu z Portalu Dłużnika. Tym razem bardzo dokładnie przyjrzeliśmy się temu co otrzymała w przesyłce z sądu Pani Zofia. Efekt? Optima przegrywa sprawę o 28000 zł.

Wierzyciel: Optima Sp. z o.o.
Wysokość długu: ok. 28.000,00 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Czy pożyczka pozabankowa jest dobrym wyborem?

Ponoć konsument zadowolony to dobry konsument i taki, który zapewne wróci ponownie. Na to właśnie liczą instytucje pozabankowe, kusząc nowych pożyczkobiorców promocyjnymi ofertami. Nieświadome osoby, dają się złapać na te wszystkie marketingowe sztuczki i zanim się obejrzą ,wpadają w poważne tarapaty finansowe. Jednocześnie bardzo łatwy dostęp do tego rodzaju produktów sprawia, że zachęceni łatwo uzyskanymi pieniędzmi nie poprzestaniemy na jednorazowej pożyczce. Jak wielu z Klientów naszej kancelarii oddłużeniowej Portal Dłużnika, wpadniemy w błędne koło pożyczania, a to już prosta droga do zadłużenia się na całego. Cierpią na tym wszyscy: dłużnik i jego bliscy. Długi i windykacja nie pozwolą spokojnie żyć i myśleć spokojnie o następnym dniu. Bo jeżeli nic nie zrobimy, będzie on kolejnym, ciężkim a wręcz nie do zniesienia, a długi i komornik zostanie z nami na wiele lat.

Uważajcie na oferty firm pożyczkowych jak i też samych banków. Wszystkie zaciągane zobowiązania mogą spowodować wpadnięcie w długi. Wyjątkowo wysokie ryzyko, że tak się stanie związane jest z pożyczkami pozabankowymi, których jest całe mnóstwo. Kiedy jedne zamykają swoją działalność, zaraz na ich miejsce powstają nowe. Można skorzystać z ich ofert bez zbędnych formalności. Jak pokazuje też nasze doświadczenie i współpraca z osobami zadłużonymi, łatwe pożyczanie pieniędzy nie jest bezpieczne i jest przyczyną wielu ludzkich tragedii.

Optima przegrywa sprawę o 28000 zł

Obawy naszej Klientki co do wyniku sprawy okazały się bezpodstawne. Nasze stanowisko było poparte niepodważalnymi argumentami. Sąd je w pełni podzielił, tym samym oddalając całe roszczenie na 28000 zł.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 42 620 06 30 lub +48 42 620 06 31

Email: pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Optima przegrywa sprawę