Automatyczne refinansowania pożyczki w Centrum Rozwiązań Kredytowych stały się dla Pani Agaty przysłowiowym ostatnim gwoździem do trumny. Zobowiązanie zaciągnięte na stronie Szybka Gotówka miało być kołem ratunkowym, a zmieniło się niekończącą opowieść, a ściślej rzecz ujmując w thriller bez końca z finałem w sądzie. W sumie niewielka pożyczka po automatycznych refinansowaniach zmieniła się w pokaźną sumę. Nieświadome zaznaczenie check boxu podczas składnia wniosku powoduje wyżej wymienione działania firmy. Czytamy na stronie, że odbywa się to za zgodą konsumenta. Nasi specjaliści w oddłużani z Portalu Dłużnika doskonale wiedzą, że nikt nie pyta ich o zgodę a ten proceder, powoduje astronomiczny wzrost kosztów pożyczki. Gdy nasza kolejna Klientka odebrała pozew Centrum Rozwiązań Kredytowych musieliśmy działać. Poniżej efekty tej współpracy.

Wierzyciel: Centrum Rozwiązań Kredytowych Sp. z o.o.
Wysokość długu: ok. 4.000,00 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Refinansowania pożyczek to nic innego jak rolowanie długu

Kiedy ustawodawca w marcu 2016 roku wprowadził nowelizację tzw. ustawę antylichwiarską, jego celem było ograniczenie złych praktyk stosowanych przez firmy pożyczkowe, a przede wszystkim chodziło o ograniczenie kosztów pożyczek i kredytów. Łupieniu klientów poprzez doliczanie kolosalnych opłat pozaodsetkowych miało się szybko skończyć. Dotyczyło to zawyżonych kosztów pożyczek, czy tak powszechnie stosowanych przedłużeń, które wpędzały konsumentów w coraz większe długi.

Jak zapewne możemy się domyślić, instytucje te nie odpuściły. Wymyślono sprytny „myk” i zaczęły odchodzić od opcji przedłużania chwilówek i zaczęły stosować tzw. refinansowania, które nie są niczym innym jak obchodzeniem ustawy. W skrócie, polega to na tym, że aby przedłużyć termin spłaty zobowiązania, trzeba uiścić odpowiednią opłatę, a wtedy nasza pożyczka zostaje „spłacona” w firmie A i przechodzi do firmy B. I tak można w nieskończoność.

Pozew Centrum Rozwiązań Kredytowych

Dzięki temu, ze sprawą zajęli się specjaliści w oddłużaniu z Portalu Dłużnika, mogliśmy udowodnić, że dokonywane wpłaty finalnie lądowały na koncie pierwotnego wierzyciela. Gdy nasza Klientka odebrała pozew Centrum Rozwiązań Kredytowych natychmiast skontaktowała się z naszymi prawnikami a oni już dalej wiedzieli jak sprawę rozwiązać. Poniżej wynik tej współpracy.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 42 620 06 30 lub +48 42 620 06 31

Email: pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Pozew Centrum Rozwiązań Kredytowych

Pozew Centrum Rozwiązań Kredytowych