Alektum Capital ma swoją siedzibę w Szwajcarii. Zgodnie z obowiązującym prawem o obrocie wierzytelnościami, nic nie stoi na przeszkodzie, aby mógł skupować długi naszych obywateli i dochodzić ich przed polskim sądem. Nie inaczej stało się w przypadku rzekomego długu Pana Artura, który miał pochodzić z niespłaconej chwilówki. Alektum Capital nie wiedziało jednak, że mężczyzna jest Klientem naszej kancelarii. A my tylko czekaliśmy na ruch ze strony wierzyciela wtórnego. 

Wierzyciel: Alektum Capital II AG w Zug w Szwajcarii
Wysokość długu: ok. 15.000,00 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Rozprawa- stawiać się na wezwanie sądu czy nie?

Wezwanie na rozprawę z dopiskiem „obowiązkowe”, to kolejny punkt zapalny, wywołujący popłoch u zadłużonych. Dosyć, że większość z nich na samą myśl o sądzie dostaje dreszczy, to jeszcze wzywają do obowiązkowego stawiennictwa. Większego koszmaru dla dłużnika na tym etapie nie może być. W wyniku czego, wielu z nich idzie do sądu bez wsparcia profesjonalnego pełnomocnika i uznając dług robi sobie krzywdę. Ten fakt pokazuje, że raczej brak stawiennictwa może zadziałać na korzyść pozwanego. Uniknie wtedy konieczności odpowiadania na pytania sądu, które mogą okazać się dla niego niekorzystne.

Z całą odpowiedzialnością chcemy zaznaczyć, że Państwa stawiennictwo na rozprawie z powództwa banku, firmy pożyczkowej, windykacyjnej czy innego wierzyciela nie jest obowiązkowe, bez względu na to co będzie napisane w wezwaniu. W przypadku niestawienia się w sądzie, ten najwyżej pominie dowód z przesłuchania pozwanego. Zawsze można jednak wnieść pismo procesowe pozwanego.

Alektum Capital

Nasz Klient, także otrzymał z sądu wezwanie z obowiązkowym stawiennictwem. Był uprzedzony przez swojego pełnomocnika z Portalu Dłużnika, że takowe może dostać. Oczywiście wiedział, że ma nie stawiać się w sądzie, bo przecież wszystkim zajęli się nasi specjaliści w oddłużaniu. I to zajęli się bardzo skutecznie.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 42 620 06 30 lub +48 42 620 06 31

Email: pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Alektum Capital

Alektum Capital