Czy możliwy jest powrót do sprawy sprzed prawie czterech lat, gdzie na podstawie BTE Alior Bank wszczął egzekucję należności? Czy można pozwać Bank? Jak pokazuje prezentowana dzisiaj sprawa, jak najbardziej jest to realne, ale muszą zająć się tym wyspecjalizowani w tej dziedzinie prawnicy. Takie doświadczenie i umiejętności posiadają adwokaci z Portalu Dłużnika. Kiedy Pan Eugeniusz przyszedł do naszej kancelarii prawnej, miał nadzieję, że coś wykombinujemy… Przyjrzeliśmy się dokumentom i zdecydowaliśmy, że działamy. Warto było!

Pozwany: Alior Bank S.A.
Wysokość długu: ok. 58.000,00 zł
Zadanie: Pozbawienie wykonalności bankowego tytułu egzekucyjnego, umorzenie egzekucji
Uzyskany efekt: Pozbawienie wykonalności BTE, umorzenie egzekucji

BTE czyli bankowy tytuł egzekucyjny

Do niedawna banki na podstawie BTE, czyli bankowego tytułu wykonawczego dochodziły roszczeń wobec swoich Klientów. „Wizyta” w sądzie sprowadzała się jedynie do uzyskania klauzuli wykonalności. Tę sądy na posiedzeniu niejawnym wydawały bardzo szybko. Nie wnikano czy roszczenie wymagane przez wierzyciela jest zasadne. Sprawdzeniu podlegała jedynie formalna forma BTE. Jeżeli tu wszystko się zgadzało, przystawiano pieczątkę i bank mógł natychmiast wystąpić o egzekucję długu. Biedak dowiadywał się o całym ambarasie w chwili, kiedy komornik doręczył zawiadomienie o wszczęcie egzekucji wraz z odpisem zajęć.

Ktoś może powiedzieć: „Po co w ogóle podpisywałeś to oświadczenie o poddaniu się egzekucji?” Ano po to, że bez tego podpisu uzyskanie kredytu byłoby niemożliwe. Był to nieodzowny dokument, który kredytobiorca musiał zaakceptować, aby dostać pieniądze.

Na szczęście ten niesprawiedliwy i stawiający banki ponad prawem proceder się skończył. Teraz musi w sądzie udowodnić zasadność dochodzonego roszczenia. A jak pokazuje nasza praktyka bywa, że i te zacne instytucje finansowe się mylą. I robią to dość często.

Czy można pozwać Bank?

Z pomocą specjalistów w oddłużaniu z Portalu Dłużnika, nasz Klient podjął decyzję, że będzie walczył o swoje. Przygotowywaliśmy się do sprawy bardzo starannie, mając świadomość, że nie możemy popełnić najmniejszego błędu. Na szali postawiliśmy prawie 58.000 zł.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 42 620 06 30 lub +48 42 620 06 31

Email: pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

czy można pozwać bank

czy można pozwać bank