Nakaz zapłaty w sprawie z powództwa Credit Agricole na kwotę ok. 40 000 zł zainicjował długą batalię sądową. W zasadzie nasi prawnicy mieli pewność, że powód wniesie apelację od wyroku sądu I instancji bo i kwota nie była mała. Twardo staliśmy za naszym Klientem i czuwaliśmy nad przebiegiem procesu. Efekt? Sąd II instancji oddalił apelacją powoda w całości.

Wierzyciel: Credit Agricole Polska S.A.
Wysokość długu: ok. 40.000,00  zł
Zadanie: Obrona w sądzie I i II instancji
Uzyskany efekt: Apelacja Credit Agricole oddalona w całości

Każde zaciągane zobowiązanie finansowe powinno być przemyślane

Historia długu Pana Józefa miała początek kilka lat temu, kiedy w naszym kraju nastąpił boom kredytowy. Można było z zachowaniem minimum formalności zaciągnąć kredyt w banku. Bywało i tak, że instytucje bankowe udzielały kredytów na niższe kwoty nawet na dowód osobisty. Przypomina to Państwu coś? Tak właśnie to robią dzisiaj firmy pożyczkowe i parabanki. Na szczęście taka forma kredytowania poszła w zapomnienie i teraz instytucje bankowe skrupulatnie sprawdzają zdolność kredytową swoich klientów, dzięki temu chronią ich przed nadmiernym zadłużaniem. Nasz Klient dźwigał dług, który był pokłosiem panującej kiedyś swawoli kredytowej. Kiedy został pozwany przez bank stracił nadzieję, że jego życie wróci kiedyś do normalności. Już widział komornika, który na licytacji sprzedaje za grosze jego mieszkanie, na które tak ciężko pracował.

Długi? Portal Dłużnika jest gotowy Ci pomóc

„Panie mecenasie, wtedy kredyty szły jak ciepłe bułeczki. Brało się je bez opamiętania. Banki były tak przychylne, że dawały od ręki. Łatwy pieniądz, łatwo się wydaje często na bezsensowne rzeczy. Teraz jak miałbym powiedzieć co zrobiłem z tymi tysiącami nie umiałbym udzielić odpowiedzi. Rozeszły się na jakieś bezsensowne rzeczy, o których nawet się nie pamięta.” – mówił Pan Józef podczas naszego pierwszego spotkania, na które umówił się w chwili, kiedy bank uzyskał nakaz zapłaty. „ Nie jestem jakimś kanciarzem i nikogo nie chcę oszukać. Przez wiele lat sumiennie spłacałem ten kredyt, aż przyszedł kryzys i wszystko się posypało. Później starałem się z bankiem dogadać, wysyłałem pismo za pismem. Bez rezultatu.” – kontynuował mężczyzna.

Nie było na co czekać, ponieważ nakaz zapłaty musi mobilizować do szybkiego działania. Przecież trzeba na czas wnieść sprzeciw, aby uniknąć jego uprawomocnienia. Aby można było to zrobić prawnik musi dokładnie przeanalizować dokumenty w sprawie, żeby zająć odpowiednie stanowisko i móc ustalić plan działania.

Apelacja Credit Agricole oddalona w całości

Po analizie dokumentów doszliśmy do wniosku, że istnieje duża szansa na obronę przed roszczeniem banku i może na całkowite oddalenie. Jak można zobaczyć na poniższym wyroku nasze przypuszczenia były zasadne. Wygraliśmy w I i II instancji. Dług na blisko 40 000 zł przestał istnieć.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 42 620 06 30

Email: pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

 

Apelacja Credit Agricole

Apelacja Credit Agricole