Tym razem to nasza Klientka staje po stronie powoda. Jest wierzycielem firmy pożyczkowej i pozywa Zaplo o zwrot ok. 900 zł. Kwota nie duża, ale czasem warto zrobić coś dla zasady. Pomogliśmy Pani Justynie odzyskać pieniądze, które nie należały się firmie pożyczkowej. Sąd po sprzeciwie Zaplo wydał wyrok zasądzający.

Pozwana: Zaplo Sp. z o.o.
Wysokość długu: ok. 900,00 zł
Zadanie: Pozew o zwrot nadpłaty
Uzyskany efekt: Nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym, po sprzeciwie Zaplo wyrok zasądzający

Wstyd często powoduje rezygnację z obrony

Wielu naszych Klientów pojawia się w naszej kancelarii oddłużeniowej pod wpływem innych osób. Są nimi członkowie rodziny, przyjaciele, sąsiedzi, czy po prosu inni życzliwi ludzie, którzy chcą pomóc zadłużonej osobie. Jednym z głównych czynników, który wpływa na zaniechanie jakichkolwiek działań jest wstyd. Nasze niedoskonałości, popełniane błędy sprawiają, że myślimy o sobie, że jesteśmy bezwartościowi i nie możemy oczekiwać akceptacji ze strony otoczenia.

Trwamy jak w zaklętym kręgu, uwięzieni przez własne lęki. Boimy się jeszcze większego poniżenia i odrzucenia. Wstyd popycha wielu dłużników do autodestrukcyjnych zachowań, którymi są: trzymanie wszystkiego w tajemnicy, lęk przed wyjawieniem prawdy i co chyba najgorsze, niepodejmowanie żadnych działań w obronie przed wierzycielami. Wielu zapewne nawet nie zdaje sobie sprawy, że takie zachowanie obróci się przeciw całej rodzinie. Na długi „choruje” nie tylko dłużnik ale i jego najbliższe otoczenie.

Role mogą się zmienić. Najpierw jesteś dłużnikiem a potem wierzycielem

Właśnie Pani Justyna sparaliżowana przez wstyd o mały włos nie doprowadziła do uprawomocnienia się nakazu zapłaty co nieuchronnie skończyłoby się egzekucją komorniczą. Gdyby nie przypadek, jej dług rzeczywiście stałby się koszmarem. Na szczęście w ostatniej chwili mąż trafił na ślad i domyślił się, że dzieje się coś niedobrego. Kiedy małżonkowie przyszli do naszej kancelarii, dosłownie zostały dwa dni na złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty. Musieliśmy działać błyskawicznie. Udało się i kiedy sprawa trafiła do sądu z powództwa firmy pożyczkowej, wdaliśmy się w spór i sąd oddalił powództwo. Prawomocny wyrok oddalający otworzył nam drogę do odwrócenia ról. Teraz to nasi specjaliści w oddłużaniu złożyli pozew o odzyskanie nienależnie wpłaconych pieniędzy.

Dłużnik pozywa Zaplo

Będziemy ciągle powtarzali te słowa. Jedynie w sądzie mamy możliwość przedstawienia argumentów przemawiających na naszą korzyść i możemy poprzeć nasze stanowisko procesowe merytorycznym uzasadnieniem. I jak pokazuje poniższy wyrok, odzyskać pieniądze od opornego wierzyciela.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 42 620 06 30

Email: pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Pozywa Zaplo

Pozywa Zaplo