Dziś na tapecie dług w Vivus i sprawa Pana Daniela, który zwrócił się do nas o pomoc. Został pozwany na kwotę ok. 4500 zł. Jak się okazało roszczenie nie istniało, a sprawa w ogóle nie powinna trafić do sądu. Udowodniliśmy to w sądzie. Sąd powództwo oddalił w całości. 

Pozwany: Vivus Finance Sp. z o.o.
Wysokość długu: ok. 4500,00 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Pożyczka przez internet

Wnioskowanie o pożyczkę w firmie Vivus jest bardzo łatwe. Na początku klient musi zarejestrować się na stronie internetowej oraz przejść przez weryfikację tożsamości poprzez wykonanie przelewu identyfikacyjnego o wysokości 0,01 lub 1 zł. Vivus posiada konta w wielu bankach, dlatego pieniądze na swój rachunek bankowy możemy otrzymać w krótkim czasie. Przeważnie wnioskowana kwota znajduje się na naszym koncie w przeciągu godziny.

Firma zachęca pierwszą darmową pożyczką nawet w wysokości 3000 zł. Tylko diabeł tkwi w szczegółach. Okazuje się, że jeden dzień spóźnienia w spłacie, powoduje anulowanie promocyjnych warunków i natychmiast wskakuje prowizja i odsetki co daje już zwiększenie zadłużenia. Obecnie ograniczono możliwość dokonywania nieograniczonych przedłużeń.

To właśnie ta forma prolongaty płatności całego zobowiązania często wpędzała naszych Klientów w ogromne długi. Płacili oni miesiącami wysokie kwoty za przedłużenia, topili w nich pieniądze, a kwota zobowiązania stała w miejscu.

Przedłużenia to opłaty nienależne

Dziwi nas upór z jakim Vivus odpiera wszystkie wezwania do zwrotu wpłat za przedłużenia, stojąc na stanowisku, że są to opłaty jak najbardziej należne i zgodne z prawem. Wielokrotnie nasi specjaliści w oddłużaniu udowadniali przed sądami w całej Polsce, że są to opłaty nienależne. Podstawową zasadą tego typu płatności powinno być to, że zmniejszają kapitał zobowiązania. Niestety tak się nie dzieje.

Dług w Vivus i kolejna wygrana w sądzie

Pan Daniel miał dług w Vivus. Postanowił poczekać na nakaz zapłaty i walczyć w sądzie. Nie chciał robić tego sam, ponieważ uznał, że ryzyko byłoby zbyt duże. Podjął współpracę z Portalem Dłużnika, gdzie pracują prawnicy wyspecjalizowani w oddłużaniu. Efekt? Sąd oddalił powództwo Vivus w całości. Teraz my będziemy występowali z pozwem o zwrot nadpłaconych pieniędzy.

Dług w Vivus, który zakończył się wygraną w sądzie:

Vivus przegrał kolejną sprawę w sądzie

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 42 620 06 30

Email: pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

 

Dług w Vivus

Dług w Vivus