Vivus przegrał kolejną sprawę w sądzie

Vivus przegrał kolejną sprawę w sądzie

Vivus przegrał kolejną sprawę w sądzie, tym razem na ponad 7000 zł. Broniliśmy naszego Klienta i kolejny raz nasi specjaliści udowodnili bezzasadność roszczeń tego podmiotu. Sąd powództwo oddalił w całości, a kosztami procesu obciążył powoda.

Wierzyciel: Vivus Finance Sp. z o.o.
Wysokość długu: ok. 7000,00 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Dlaczego warto wnosić sprzeciw od nakazu zapłaty?

Gdy zdaniem wierzyciela mamy niespłacone zadłużenie, wtedy najczęściej sprawa trafia do sądu, gdzie powód uzyskuje nakaz zapłaty. Najczęściej jest nim nakaz zapłaty w elektronicznym postępowaniu upominawczym, czyli z tak zwanego E-sądu lub w postępowaniu upominawczym, czy nakazowym z sądu rejonowego. Kiedy poczta doręczy nakaz zapłaty, mamy możliwość wniesienia sprzeciwu od nakazu zapłaty.

Gdy wierzyciel składa do E-sądu pozew, ten nie dokonuje weryfikacji zawartych w nim informacji. Powództwo opiera się na twierdzeniach powoda i na tych twierdzeniach wydawany jest nakaz zapłaty. Dlatego dłużnicy są narażeni na duże niebezpieczeństwo. Może się bowiem okazać, że gdy wzięliśmy w przeszłości pożyczkę i nie spłaciliśmy jej do końca, wierzyciel będzie domagał się astronomicznych sum, które nie mają pokrycia w rzeczywistości lub co gorsza, roszczenie zostało zaspokojone w całości (np. dokonywanymi przedłużeniami / refinansowaniami). W związku z tym, z chwilą odebrania nakazu zapłaty, powinniśmy wnieść sprzeciw lub zarzuty. Tylko wtedy sąd będzie mógł uwzględnić nasze stanowisko i tym samym nakaz zapłaty utraci swoją moc. Wówczas sprawa z E-sądu kierowana jest do sądu rejonowego właściwego dla miejsca zamieszkania pozwanego. Tam rozpatrywana jest w trybie ogólnym, czyli jako normalny proces sądowy. Możemy wtedy czynnie bronić się przed roszczeniem.

Ile czasu na sprzeciw od nakazu zapłaty?

Bez względu na to, czy otrzymujemy nakaz zapłaty z E-sądu czy sądu rejonowego, w obu przypadkach obowiązuje termin 14 dni od odebrania przesyłki z sądu, na wniesienie sprzeciwu lub zarzutów. Przekroczenie tego terminu, spowoduje odrzucenie sprzeciwu lub zarzutów. Tracimy wtedy szansę na merytoryczną obronę. Następnie wierzyciel może wystąpić do sądu o nadanie klauzuli wykonalności. Po tym sprawa jest kierowana do egzekucji komorniczej.

Gdyby Pan Marcin nie skontaktował się nasza kancelarią, kiedy odebrał nakaz zapłaty, wierzyciel zdobywając klauzulę wykonalności dochodziłby od niego ponad 7000 zł, które były mu nienależne. Doszłyby dalsze koszty egzekucji.

Vivus przegrał kolejną sprawę w sądzie

Vivus przegrał kolejną sprawę w sądzie. Udowodniliśmy, że roszczenie nie przysługiwało. Sąd potwierdził to wydanym wyrokiem. Mało tego, okazało się, że to nie Pan Marcin był winny powodowi pieniądze tylko powód naszemu Klientowi.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 881 201 160
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Vivus przegrał kolejną sprawę w sądzie

Vivus przegrał kolejną sprawę w sądzie