“Dostałem nakaz zapłaty! Jak się bronić i czy jest sens?” – napisał Pan Grzegorz. Naszym zdaniem zawsze warto się bronić. W wielu przypadkach sprawa kończy się wygraną pozwanego, powództwo jest oddalane. W innym można zyskać wiele miesięcy na spłatę długu… Poniżej prezentujemy wygraną sprawę z Prometeusz Finanse.

Wierzyciel: Prometeusz Finanse Sp. z o.o.
Wysokość długu: ok. 2000,00 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Oddalenie powództwa w całości

Dostałem nakaz zapłaty! Czy jest sens się bronić?

„Dostałem nakaz zapłaty. Jestem zdezorientowany, Niby przygotowywałem się na to od jakiegoś czasu ale nie myślałem, że tak mnie ten fakt wyprowadzi z równowagi. Czytając www.forum-kredytowe.pl i artykuły na waszej stronie Portal Dłużnika, nie jestem pewien czy powinienem to płacić. Chciałem uzyskać poradę czy jest sens przed tym się bronić.” – zadzwonił do nas zdenerwowany Pan Grzegorz.

Wiemy doskonale, że odebranie nakazu zapłaty najczęściej powoduje u dłużnika strach i dezorientację a odnalezienie się w arkanach przepisów jest wyjątkowo trudne dla osób nie mających na co dzień z nimi styczności. Nie zawsze jednak uzyskanie wsparcia prawnego musi się wiązać z osobistą wizytą w kancelarii. Wielokrotnie już podkreślaliśmy, że można kontaktować się z nami na wiele różnych sposobów. To Państwo decydujecie, która forma będzie dla was najwygodniejsza. Ten wybór pozostawiamy naszym Klientom.

Nakaz zapłaty to często szansa na wyjście z długów

Nakaz zapłaty otrzymany z sądu nie zawsze oznacza, że musicie Państwo płacić firmie pożyczkowej, windykacyjnej, funduszowi, bankowi czy innemu podmiotowi, który Was pozwał. Z naszego doświadczenia, bardzo wiele roszczeń kierowanych do sądu jest przedwczesnych, zawyżonych, bezzasadnych itd. Dlatego jeżeli otrzymacie nakaz zapłaty z Sądu Rejonowego lub z E-sądu w Lublinie natychmiast skontaktujcie się z nami niezwłocznie. Zapewne będziemy mogli skutecznie pomóc lub chociaż przedstawić realne szanse pomocy w danej sprawie.

Sąd I instancji oddala powództwo Prometeusz Finanse

Takiej pomocy oczekiwał od naszych specjalistów Pan Grzegorz. Po konsultacji przekazał Portalowi Dłużnika prowadzenie swojej sprawy. Finał był taki jak zakładaliśmy. Oddalenie powództwa w całości i zasądzenie kosztów postępowania od powoda.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 530 182 192
Email: pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Dostałem nakaz zapłaty

Dostałem nakaz zapłaty