Po popularnych przez lata przedłużeniach wiele firm proponuje teraz tzw. refinansowania pożyczki. Mechanizm jest prosty, ale czy aby na pewno zgodny z prawem? Kiedy Pani Martyna odebrała nakaz zapłaty na prawie 3500 zł zupełnie się załamała. Była bez grosza i kwota z nakazu zapłaty pogrążyłaby ją zupełnie. Na swoje szczęście przekazała sprawę naszej Kancelarii. Po raz kolejny udowodniliśmy nasz profesjonalizm i wygraliśmy sprawę.

Wierzyciel: KIM Finance Sp. z o.o.
Wysokość długu: ok. 3500,00 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Nie refinansuj pożyczki! To droga do nikąd!

Kiedy pieniądze są nam potrzebne natychmiast i nie mamy czasu na składanie wielu dokumentów w banku, często podejmujemy decyzję o zaciągnięciu chwilówki. Siadamy przed komputerem, wypełniamy wniosek i możemy cieszyć się przelanymi na konto pieniędzmi. Wszystko gra jeżeli za miesiąc dysponujemy kwotą, którą pożyczyliśmy. Niestety wiemy z doświadczenia, że tak często nie jest!  Wtedy pożyczkodawca wychodzi nam naprzeciw.

Nie musimy spłacać całej kwoty. Otrzymujemy możliwość refinansowania pożyczki. Nie jest to w zasadzie nic innego, jak przedłużenie terminu płatności o kolejny miesiąc. Oczywiście nie jest to opcja darmowa. Trzeba za to zapłacić. Potem sytuacja się powtarza i tak brniemy zadłużając się coraz bardziej. Kiedy nie mamy już pieniędzy na refinansowania, albo idziemy po rozum do głowy, firma ostro naciska na spłatę całości. Zaczyna się twarda windykacja, która zabiera nam resztki godności.

Szczęśliwcami możemy nazwać tych dłużników, którzy dowiadują się, że refinansowania pożyczki nie są niczym innym jak obchodzeniem ustawy o maksymalnych kosztach pozaodsetkowych pożyczki. Są to opłaty abuzywne (niedozwolone), które jeżeli już są płacone powinny zmniejszać zadłużenie. Tak się niestety nie dzieje. Trzeba dochodzić swoich racji w sądzie.

Skutecznie oddłużamy

I tak właśnie było w przypadku Klientki, która skontaktowała się z naszą Kancelarią. Po lekturze Portalu Dłużnika postanowiła powierzyć naszym specjalistom w oddłużaniu swoją sprawę.

„Wiem, że sama sobie z tym nie poradzę. Na samą myśl o sądzie dostaję ataku paniki. Potrzebuję specjalistycznej pomocy prawnej. Czytając Portal Dłużnika dowiedziałam się, że macie na swoim koncie wiele wygranych sprawy, w których ludzie mieli te refinansowania. Jestem zdecydowana na udzielenie wam pełnomocnictwa. Zróbcie z tym porządek i błagam – pomóżcie mi”

Naszym prawnikom nie trzeba dwa razy powtarzać takich słów. Kiedy przeanalizowaliśmy dostarczone dokumenty od razu wiedzieliśmy co mamy robić.

Refinansowania pożyczki

Kim Finance musiało pogodzić się z porażką. Udowodniliśmy przed sądem I instancji nasze rację i obroniliśmy Klientkę przed roszczeniami powoda.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 530 182 192
Email: pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Refinansowania pożyczki

Refinansowania pożyczki