• Home
  • Aktualności
  • Vindix wniósł pozew do sądu i uzyskał nakaz zapłaty. Po naszej interwencji sprawę przegrał
Vindix wniósł pozew do sądu

Vindix wniósł pozew do sądu i uzyskał nakaz zapłaty. Po naszej interwencji sprawę przegrał

Vindix S.A. to spółka skupująca długi od pierwotnych wierzycieli. Już kilkakrotnie spotykaliśmy się z nimi w sądzie. W opisywanej dziś sprawie Vindix wniósł pozew do sądu i uzyskał nakaz zapłaty na blisko 2800 zł. Na drodze do wyegzekwowania rzekomego długu stanęli jednak nasi adwokaci. Sąd oczywiście wyjścia nie miał i powództwo oddalił.

Wierzyciel: Vindix S.A. w Warszawie
Wysokość długu: ok. 2800 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Czy wierzyciel pierwotny może sprzedać dług bez mojej zgody?

Na to pytanie odpowiadamy: TAK! Pożyczkodawca bez informowania swojego klienta może w każdej chwili zbyć czy jak kto woli sprzedać zaciągnięte przez niego zobowiązanie. Nie musi pytać pożyczkobiorcy o zgodę. Działa zgodnie z prawem. Nie może tego zrobić, kiedy w umowie znajduje się odpowiednia klauzula, wyłączająca możliwość zbycia wierzytelności. Ale takiej klauzul raczej nie zobaczymy w umowach chwilówek, czy pożyczek ratalnych w parabankach. Te instytucje bardzo często korzystają z możliwości dokonywania cesji. Przenoszą zobowiązanie na inny podmiot i pozbywają się „kłopotliwego klienta”. I właśnie bardzo często nasi Klienci są bardzo zdziwieni, kiedy odbierają nakaz zapłaty w, którym pozywa nieznana instytucja. Są zaskoczeni, zdziwieni, twierdząc, że nigdy nie korzystali z usług takiej firmy. Dodatkowym szokiem często jest dochodzona kwota, która ma się nijak do rzeczywistości.

Vindix wniósł pozew do sądu i uzyskał nakaz zapłaty

I właśnie w sprawie takiego nakazu zapłaty skontaktowała się z naszą Kancelarią Pani Zuzanna. Kobieta myślała, że to jest chyba jakaś pomyłka. „Nie znam takiej firmy pożyczkowej! Muszę się przyznać, że brałam wiele chwilówek, ale nigdy w takiej. Pierwszy raz widzę na oczy coś takiego!” – mówiła zdenerwowana przez telefon. Umówiliśmy się na spotkanie, z prośbą o zabranie wszystkich dokumentów w tej sprawie jakie są w posiadaniu Pani Zuzanny.

Kiedy nasz prawnik spojrzał w dokumenty od razu się zorientował, że powództwo zostało wytoczone przez wierzyciela wtórnego. Okazało się, że Vindix wniósł pozew do sądu i tam uzyskał nakaz zapłaty. Nasz Mecenas spokojnie wszystko wytłumaczył zdezorientowanej kobiecie. Bo przecież to jej dotyczyła sprawa i musiała dokładnie wiedzieć o co chodzi.

Skutecznie rozprawiamy się z długami od kilkunastu lat!

Po dokładniejszej analizie dokumentów, wyłonił się jeszcze lepszy obraz sprawy. Zdaniem naszego prawnika roszczenie było nienależne i trzeba koniecznie się bronić przed pozwem w sądzie. W tym przypadku był pewny, że sprawa zakończy się happy endem. Po tych słowach pani Zuzanna bez wahania podpisała wszystkie potrzebne nam dokumenty i mogliśmy zacząć działać. A efekt naszej pracy można zobaczyć na załączonym wyroku. Sąd oddalił powództwo w całości, dodatkowo obciążając powoda wszelkimi kosztami związanymi z procesem.

Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy pomóc w pozbyciu się długu!

Jeśli masz do nas pytania, zadzwoń lub napisz.

+48 570 105 708
+48 530 182 192
pomoc@portal-dluznika.pl

Posiadamy również profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Wyrok w tej sprawie:

Vindix wniósł pozew do sądu

Vindix wniósł pozew do sądu