• Home
  • Chwilówki
  • Pożyczka bez BIK, czyli kolejna sprawa z Profi Credit. Wygraliśmy kolejny proces

Pożyczka bez BIK, czyli kolejna sprawa z Profi Credit. Wygraliśmy kolejny proces

Pożyczka bez BIK może skusić każdego. Nasz Klient skorzystał z oferty Profi Credit i został pozwany o roszczenie, które nigdy nie istniało. Na szczęście przystąpił do współpracy z naszą Kancelarią, która skutecznie pomogła mu wyjść z zadłużenia. Powództwo zostało oddalone w całości!

Wierzyciel: Profi Credit Polska S.A.
Wysokość długu: 13367,56 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Pożyczka bez BIK? Czy to możliwe?

Czyż taka oferta nie brzmi dobrze? Niestety, mnóstwo osób nie jest w stanie wziąć kredytu z banku właśnie przez złą lub zerową historię w BIK. Banki zanim podejmą decyzję o przyznaniu komuś kredytu, sprawdzają w Biurze Informacji Kredytowej jak przebiegała historia poprzednich pożyczek. Czy aby ktoś nie zalegał ze spłatą zobowiązania lub czy kiedykolwiek brał pożyczkę. Ostatnio banki niechętnie udzielają kredytu, gdy ktoś w ogóle nie posiada historii kredytowej. Uważają, że taka osoba nie jest wiarygodna. Co można zrobić w takiej sytuacji, gdy pieniądze naprawdę są nam potrzebne?

Pożyczka w Profi Credit

I tak właśnie nasz Klient trafił na firmę pożyczkową, która praktycznie nie ma żadnych wymogów od pożyczkobiorcy. Nie interesuje ich BIK, stałe zatrudnienie, stan majątkowy. Ich pożyczka przyznawana jest przez Internet, poprzez wypełnienie wniosku na stronie. Szybko, łatwo i przyjemnie… Niestety nie zawsze wszystko dobrze się kończy.

Nakaz zapłaty i nasza obrona

Nasz Klient otrzymała sądowy nakaz zapłaty, w którym Sąd nakazał, aby mężczyzna zapłacił powodowi ponad 13 tysięcy złotych. Mężczyzna nie dysponował taką kwotą, więc nie miał jak zapłacić. Zaczął szukać firm, które poprowadzą za niego skuteczne negocjacje z pożyczkodawcą.

„W pierwszej chwili postanowiłem wszystko oddać. Kilka razy odebrałem telefon, w którym uprzedzono mnie o następstwach, jeśli nie zacznę oddawać pieniędzy. Przestraszyłem się i podjąłem decyzję o spłacie długu. Problem był w tym, że nie wiedziałam jak wynegocjować dobre warunki spłaty. Zależy mi na tym, by mój pracodawca się o tym nie dowiedział i żeby raty zostały dopasowane do moich zarobków. Czy mogą mi Państwo pomóc?” – napisał do nas pan Kazimierz.

Po wyczerpującej rozmowie, przedstawiliśmy mężczyźnie inny plan, niż ten który chciał realizować. Po dokładnej analizie dokumentów okazało się, że pożyczkodawca bardzo zawyżył koszty ubezpieczenia. Na szczęście przekonaliśmy pana Kazimierza, aby absolutnie nic nie wpłacał i poczekał na zakończenie sprawy w sądzie, gdy jego pełnomocnik przystąpi do działania. Opłacało się, ponieważ Sąd po naszym sprzeciwie, oddalił powództwo w całości!

Kontakt do nas:
+48 570 105 708
+48 530 182 192
pomoc@portal-dluznika.pl

Sprawdź również nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Dokumenty w tej sprawie: