Miałeś komornika? Pobrał Vat? Zgłoś się do nas bowiem należy Ci się zwrot!

Komornik musiał mieć nietęgą minę, gdy tym razem to on musiał oddać pieniądze. Sprawa wydaje się niemożliwa? A jednak! Mimo prawomocnego postanowienia o rozliczeniu kosztów egzekucji komornik zwrócił dłużnikowi ponad 800 zł nienależnie pobranego podatku Vat.

Dłużnik: Komornik sądowy
Wysokość długu: 826,15 zł
Zadanie: Odzyskanie nienależnego VATu
Uzyskany efekt: Dobrowolny zwrot

Dług, który zakończył się komornikiem

Niestety nie każdy zdaje sobie sprawę, że z długami można walczyć. Czasami wydaje się, że sprawa jest już tak beznadziejna, że nie ma najmniejszej szansy, by ją wygrać. W takiej sytuacji wiele osób zaczyna udawać, że takiego problemu w ogóle nie było. Po otrzymaniu nakazu zapłaty, wolą go schować do szafy, myśląc, że powód zapomni również o nim. Ale tak się nie dzieje. Chowanie głowy w piasek może przysporzyć tylko kolejnych problemów.

Nasz Klient liczył na to, że czas rozwiąże jego problemy. Nic bardziej mylnego. Po kilku tygodniach swoją windykację rozpoczął komornik. Od tego dnia, co miesiąc od naszego Klienta, została pobierana pewna kwota, która szła na konto komornika.

Komornik musi oddać pieniądze

Nasz Klient dowiedział się o naszej kancelarii od swoich znajomych. Podczas spotkania ich rozmowa zeszła na różne tematy. Pojawił się również wątek długów, który miał bardzo znaczący wpływ na naszego Klienta. Słuchając o Portalu Dłużnika, mężczyzna postanowił zobaczyć jakie historie są na nim opisywane.

Ponieważ w obecnej sytuacji nie miał już więcej do stracenia, postanowił natychmiast do nas przedzwonić. Nie spodziewał się cudów, ale jednak gdzieś z tyłu głowy pojawiło się dla niego światełko w tunelu.

Kancelaria, która udziela pomocy

Sprawa dotyczyła zakończonej już egzekucji. Oczywiście postanowienie o kosztach egzekucji było prawomocne, ale komornik nienależnie pobrał ponad 800 zł podatku VAT. I tu powołując się na Uchwałę 7 sędziów Sądu Najwyższego z dnia 27 lipca 2017 roku (sygn. akt III CZP 97/17, opubl. W LEX) wezwaliśmy komornika do zwrotu tych środków. Komornik sądowy nie może bowiem podwyższyć opłaty egzekucyjnej, pobieranej na podstawie art. 49 ust. 1 u.k.s.e. o podatek od towarów i usług. Po naszej interwencji po kilku dniach został dokonany zwrot pieniędzy!

Ta historia jest dobrym dowodem na to, że warto walczyć gdzie się tylko da. Czasami rozwiązanie jest w zasięgu ręki, trzeba tylko po nie sięgnąć.

Kontakt do nas:
+48 570 105 708
+48 530 182 192
pomoc@portal-dluznika.pl

Posiadamy również profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Dokumenty w tej sprawie: