• Home
  • Chwilówki
  • Pozew Eques Debitum NSFIZ i umorzenie postępowania z uwagi na cofnięcie powództwa

Pozew Eques Debitum NSFIZ i umorzenie postępowania z uwagi na cofnięcie powództwa

Eques Debitum NSFIZ to kolejny fundusz sekurytyzacyjny, który przejmuje długi od pierwotnych wierzycieli. Tym razem pozwał na kwotę ponad 5 000 zł. Nasz mecenas nie miał żadnych wątpliwości, że wygramy tę sprawę. Niestety powód nie był zainteresowany dalszym prowadzeniem sporu i cofnął pozew. Zapewne nasze zarzuty okazały się celne.

Wierzyciel: Eques Debitum NSFIZ
Wysokość długu: 5431,33 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Umorzenie postępowania z uwagi na cofnięcie pozwu

Nakaz zapłaty to często pierwszy krok do wyjścia z długów

Mamy kolejny przykład, że warto bronić się przed pozwami funduszy sekurytyzacyjnych. Nasza Klientka została pozwana przez fundusz Eques Debitum. Otrzymała nakaz zapłaty wydany przez Sąd Rejonowy. Jak wiele osób w takiej sytuacji, zastanawiała się co ma zrobić. Jak się za to zabrać? Czy warto się bronić? Czy może dla świętego spokoju zapłacić należność z nakazu? Tylko był jeden problem. Wiązałoby się to z zaciągnięciem kolejnej pożyczki. A na to pani Halina nie mogła już sobie pozwolić. Na szczęście nie schowała nakazu zapłaty do szuflady tylko nawiązała kontakt z naszą Kancelarią.

Broń się przed nakazem zapłaty

Zapoznając się z dokumentami bardzo szybko natknęliśmy się na wiele nieprawidłowości w dokumentach, nie tylko w samym pozwie, ale również zwróciliśmy uwagę na fakt, że twierdzenia Eques Debitum nie pokrywały się z dowodami załączonymi do pozwu. Pozostało już tylko napisać sprzeciw i wnieść go do sądu. W efekcie sąd umorzył postępowanie i dług nie trafi do komornika.

Po raz kolejny okazało się, że warto (a nawet trzeba) wnosić sprzeciw od nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym. Nieważne czy sprawa dotyczy kilku czy kilkudziesięciu tysięcy złotych. Trzeba się bronić przed roszczeniami. Bo jak pokazuje nasze doświadczenie wiele z nich jest niezasadnych lub przedawnionych. Bardzo ważne: sprzeciw musi być wniesiony w terminie 14 dni od otrzymania nakazu zapłaty!

Jesteśmy po to, aby pomagać

Jesteś w podobnej sytuacji? Zostałeś pozwany przez fundusz sekurytyzacyjny? Ktoś wykupił Twój dług? Suma odsetek jest wyższa niż kwota samego długu? Zwróć się do nas! Przeanalizujemy Twoją sprawę i na pewno znajdziemy sensowne rozwiązanie.

Jeśli masz do nas pytania, zadzwoń lub napisz.

Kontakt do nas:
+48 570 105 708
+48 530 182 192
pomoc@portal-dluznika.pl

Posiadamy również profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Dokumenty w tej sprawie: