• Home
  • Chwilówki
  • Nasz Klient otrzymał nakaz zapłaty na rzecz Profi Credit. Pomogliśmy w oddaleniu powództwa w całości

Nasz Klient otrzymał nakaz zapłaty na rzecz Profi Credit. Pomogliśmy w oddaleniu powództwa w całości

Profi Credit pozwało naszego kolejnego Klienta. Kwota, którą chcieli odzyskać wynosiła prawie 14 tysięcy złotych liczone wraz z kosztami procesu i odsetkami. Na szczęście obroną zajęła się nasza kancelaria, która skutecznie pomogła. Całe zadłużenie zniknęło, ponieważ Sąd oddalił powództwo!

Wierzyciel: Profi Credit
Wysokość długu: 13.743,33 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Reklamy kuszą na każdym kroku

Każdego dnia ludzie zaciągają pożyczki w instytucjach parabankowych. Dlaczego tak się dzieje skoro są to tak drogie pożyczki? Nie ma dnia żebyśmy nie otrzymali emaila lub telefonu z wołaniem o pomoc od ludzi, którzy ledwo wiążą koniec z końcem.

„Skusiły mnie informacje zawarte na plakacie. Akurat nagle moim oczom ukazała się informacja o szybkiej pożyczce. Pomyślałem sobie, że raz się żyje.” – opowiadał nasz Klient.

Bardzo wysokie koszty pożyczki

Pan Błażej od kilku tygodni rozważał wzięcie pożyczki. Banków nie brał pod uwagę, ponieważ wielokrotnie mu w nich odmówiono. Postanowił jednak nie poddawać się i próbować dalej. Na przystanku zobaczył reklamę jednej z firm udzielających chwilówek i jeszcze tego samego dnia postanowił skontaktować się z przedstawicielem. Obsługa wydawał się fachowa, więc po dokonaniu rejestracji, otrzymał pieniądze. Problemy zaczęły się później.

Analiza dokumentów i skuteczna obrona

Rzekome ubezpieczenie, które zostało wliczone do kwoty, nie było niczym innym jak ukrytą prowizją. A ta, była prawie dwukrotnie większa niż sama pożyczka. Do tego Profi Credit zaczęło doliczać dalsze odsetki za zwłokę. W ten sposób naliczyli ogromną kwotę, której dochodzili się w sądzie, a do tego sąd miał jeszcze zasądzić zwrot kosztów procesu. Dosłownie w ostatniej chwili sprawa trafiła do naszej kancelarii.

Wniesiony przez nas sprzeciw od nakazu zapłaty okazał się skuteczny, dalsze pisma wnoszone do sądu oczywiście też. Właściwie to nie spodziewaliśmy się innego wyroku, jak tego uzyskanego – powództwo zostało oddalone.

Kontakt do nas:
+48 570 105 708
+48 530 182 192
pomoc@portal-dluznika.pl

Posiadamy również profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Dokumenty w tej sprawie: