• Home
  • Chwilówki
  • Po sprzeciwie od nakazu zapłaty Lindorff S.A. cofnął pozew, a postępowanie zostało umorzone

Po sprzeciwie od nakazu zapłaty Lindorff S.A. cofnął pozew, a postępowanie zostało umorzone

Lindorff S.A. kolejny raz pozwał naszego Klienta o roszczenie wyssane z palca. Po naszym sprzeciwie powód nie był zainteresowany dalszym procesem i cofnął pozew. Efekt jest taki, że postępowanie zostało umorzone, sprawa w sądzie zakończona, a Lindorff musi teraz zwrócić koszty procesu, w tym zastępstwa procesowego.

Wierzyciel: Lindorff S.A.
Wysokość długu: 4675,63 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Postępowanie umorzone wobec cofnięcia pozwu

Pożyczka w parabanku

Nasz Klient musiał szybko zasilić swój budżet. Natychmiast potrzebował pieniędzy i zdawał sobie sprawę, że bez umowy o pracę żaden bank nie udzieli mu kredytu. Jedynym rozwiązaniem była firma, która udziela chwilówek.

„Co miałem zrobić? Znajomi nie pożyczą mi pieniędzy, a ja naprawdę musiałem je mieć. To była taka okazja, że absolutnie nie można było jej zmarnować” – opowiadał pan Maciej.

Tak jak postanowił, tak zrobił. Skorzystał z oferty jednego z parabanków i otrzymał pieniądze. Historia nabrała tempa, gdy przez długie miesiące przedłużał, a na koniec pożyczkodawca przeniósł dług na Lindorff S.A.

Nakaz zapłaty, czyli przerażenie, strach, wizja komornika na horyzoncie

Na początku pan Tomasz oddał 40% pożyczonych pieniędzy. Reszty niestety nie był w stanie zapłacić jednorazowo, zatem zaczął przedłużać zobowiązanie. W ten sposób nie dość, że spłacił dług to jeszcze sporo nadpłacił pożyczkę. Pożyczkodawca jednak uparcie twierdził, że przedłużenia nie pomniejszają długu wobec czego należy spłacić pożyczkę do końca. W końcu zdecydował się sprzedać dług do Lindorff S.A.

Któregoś dnia listonosz dostarczył mężczyźnie nakaz zapłaty. Pan Tomasz odebrał go i od tego momentu miał 14 dni na sprzeciw od nakazu zapłaty. Postanowił zgłosić swoją sprawę firmie, która będzie reprezentowała jego sprawy w sądzie. Bał się i słusznie, że nie podoła i może się okazać, że za chwilę do akcji wkroczy komornik. Oznaczałoby to kompletną niewypłacalność naszego Klienta.

Kancelaria, która pomaga skutecznie

Podczas spotkania z naszym Klientem musieliśmy zebrać wszystkie potrzebne informacje. Po sprzeciwie Lindorff zdecydował się cofnąć pozew. Co to oznacza? Firma Lindorff S.A. postanowiła się poddać. Sąd w tej sprawie mógł tylko jedno zrobić – umorzyć postępowanie.

Przypominamy: gdy otrzymasz nakaz zapłaty nie czekaj! Masz 14 dni na podjęcie jakiegokolwiek działania. Mamy nadzieje, że opisywane przez nas sprawy są dobrym dowodem na to, że potrafimy wyciągać z długów.

Kontakt do nas:
+48 570 105 708
+48 530 182 192
pomoc@portal-dluznika.pl

Odwiedź naszą stronę na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Dokumenty w tej sprawie: