Po sprzeciwie od nakazu zapłaty Lindorff S.A. cofnął pozew, a postępowanie zostało umorzone

Lindorff S.A. kolejny raz pozwał naszego Klienta o roszczenie wyssane z palca. Po naszym sprzeciwie powód nie był zainteresowany dalszym procesem i cofnął pozew. Efekt jest taki, że postępowanie zostało umorzone, sprawa w sądzie zakończona, a Lindorff musi teraz zwrócić koszty procesu, w tym zastępstwa procesowego.

Wierzyciel: Lindorff S.A.
Wysokość długu: 4675,63 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Postępowanie umorzone wobec cofnięcia pozwu

Pożyczka w parabanku

Nasz Klient musiał szybko zasilić swój budżet. Natychmiast potrzebował pieniędzy i zdawał sobie sprawę, że bez umowy o pracę żaden bank nie udzieli mu kredytu. Jedynym rozwiązaniem była firma, która udziela chwilówek.

„Co miałem zrobić? Znajomi nie pożyczą mi pieniędzy, a ja naprawdę musiałem je mieć. To była taka okazja, że absolutnie nie można było jej zmarnować” – opowiadał pan Maciej.

Tak jak postanowił, tak zrobił. Skorzystał z oferty jednego z parabanków i otrzymał pieniądze. Historia nabrała tempa, gdy przez długie miesiące przedłużał, a na koniec pożyczkodawca przeniósł dług na Lindorff S.A.

Nakaz zapłaty, czyli przerażenie, strach, wizja komornika na horyzoncie

Na początku pan Tomasz oddał 40% pożyczonych pieniędzy. Reszty niestety nie był w stanie zapłacić jednorazowo, zatem zaczął przedłużać zobowiązanie. W ten sposób nie dość, że spłacił dług to jeszcze sporo nadpłacił pożyczkę. Pożyczkodawca jednak uparcie twierdził, że przedłużenia nie pomniejszają długu wobec czego należy spłacić pożyczkę do końca. W końcu zdecydował się sprzedać dług do Lindorff S.A.

Któregoś dnia listonosz dostarczył mężczyźnie nakaz zapłaty. Pan Tomasz odebrał go i od tego momentu miał 14 dni na sprzeciw od nakazu zapłaty. Postanowił zgłosić swoją sprawę firmie, która będzie reprezentowała jego sprawy w sądzie. Bał się i słusznie, że nie podoła i może się okazać, że za chwilę do akcji wkroczy komornik. Oznaczałoby to kompletną niewypłacalność naszego Klienta.

Kancelaria, która pomaga skutecznie

Podczas spotkania z naszym Klientem musieliśmy zebrać wszystkie potrzebne informacje. Po sprzeciwie Lindorff zdecydował się cofnąć pozew. Co to oznacza? Firma Lindorff S.A. postanowiła się poddać. Sąd w tej sprawie mógł tylko jedno zrobić – umorzyć postępowanie.

Przypominamy: gdy otrzymasz nakaz zapłaty nie czekaj! Masz 14 dni na podjęcie jakiegokolwiek działania. Mamy nadzieje, że opisywane przez nas sprawy są dobrym dowodem na to, że potrafimy wyciągać z długów.

Kontakt do nas:
+48 570 105 708
+48 530 182 192
pomoc@portal-dluznika.pl

Odwiedź naszą stronę na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Dokumenty w tej sprawie:

Kancelaria Oddłużeniowa

KONTAKT

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00

 

Zadzwoń do nas:

(42) 641 30 61

(42) 641 30 62

(42) 641 30 63

(42) 641 30 64

 

Napisz do nas:

pomoc@portal-dluznika.pl


Łukasz Białkowski:

+ 48 883 901 601

O NAS

Portal Dłużnika to Kancelaria Oddłużeniowa z siedzibą w Łodzi. Jej założyciel, Łukasz Białkowski w branży oddłużeniowej działa od ponad 20 lat.

Jako jeden z pierwszych i nielicznych na tym rynku wskazywał kierunki i możliwości. Więcej o tym, jak to się wszystko zaczęło, można przeczytać choćby w Gazecie Wyborczej.

Kancelaria Oddłużeniowa Łukasza Białkowskiego specjalizuje się zarówno w oddłużaniu konsumentów, jak i przedsiębiorców z terenu całego kraju – od negocjacji ugodowych z wierzycielami, przez wnioski upadłościowe, reprezentację procesową w sprawach o zapłatę, po postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne w procesie oddłużania przedsiębiorców.

"W Zespole mamy aż trzech doktorantów WPiA UŁ i wykładowcę akademickiego. Nasi Klienci mogą spać spokojnie, dbamy o nich"    Ł. Białkowski

Prężnie działamy także w sprawach odzyskowych. Dochodzimy nienależnie dokonanych wpłat z tyt. przedłużeń, refinansowań, nienależnie poniesionych kosztów pożyczek i kredytów.

Jesteśmy skuteczni! Ponad 80% przyjętych w 2023 roku spraw zakończyło się korzystnie dla naszych Klientów.

Masz problem z długami? A może chcesz odzyskać swoje pieniądze? Odezwij się!

ARCHIWUM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Pagelike Widget
Inne sprawy