Sprawa z Fornet NSFIZ

Sprawa z firmą Fornet NSFIZ okazała się naszym kolejnym sukcesem. Dzięki naszej interwencji zadłużenie naszego Klienta całkowicie zniknęło. Naszym zdaniem, gdy wydaje się, że z sytuacji nie ma wyjścia, warto jest szukać rozwiązania.

Wierzyciel: Fornet NSFIZ
Wysokość długu: 3796,39 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Jak pan Bartłomiej został dłużnikiem

Sprawa naszego Klienta była dla niego dość zagmatwana. Nie brał żadnych kredytów, ani chwilówek. Nawet przy zakupie telewizora był ostrożny i zamiast zakupić go na raty, postanowił co miesiąc odkładać pewną kwotę, by za jakiś czas zapłacić całość.

„Nigdy nie wiesz co może cię spotkać. Tyle razy słyszałem od znajomych o długach, nie spłaconych kredytach, problemach z pożyczkami itd. Wolałem podchodzić ostrożnie do wszystkiego. Sam żyłem od wypłaty do wypłaty i gdybym jeszcze wpakował się w długi, to na pewno nie dałbym rady finansowo. Taki mamy kraj – wszystko co chwila drożeje, a pensje rosną o grosze!”- opowiadał pan Bartłomiej.

Komornik i szukanie rozwiązania

Któregoś dnia do drzwi naszego Klienta zapukał komornik. Pan Bartłomiej nie chciał, by komornik zlicytował jego majątek i postanowił poszukać rozwiązania. Całymi dniami wyszukiwał podobnych historii, analizował krok po kroku co mogło się wydarzyć. Nigdy nie brał pożyczki, więc to, co go spotkało było bardzo dziwne. W końcu zrezygnowany mężczyzna odnalazł naszą Kancelarię oddłużeniową.

Nakaz zapłaty, którego nasz Klient nigdy nie odebrał

Prawdą było, że nasz Klient nie posiadał żadnych długów. Przeanalizowaliśmy wszystkie umowy jakie mężczyzna zawarł w ostatnich latach i znaleźliśmy przyczynę. Okazało się, że kilka lat temu, gdy zerwał umowę z firmą Orange. Orange niestety nie zamknął umowy prawidłowo, naliczył karę i dług sprzedał. Ale w takim razie, co takiego się stało, że do drzwi pana Bartłomieja trafił komornik? Gdy dług został zakupiony, do rąk mężczyzny nigdy nie trafiło zawiadomienie o cesji. Nigdy również nie otrzymał nakazu zapłaty z sądu. Złożyliśmy więc wniosek o ponowne doręczenie nakazu zapłaty. Następnie zaskarżyliśmy go w całości. Później podnieśliśmy zarzuty w sprzeciwie, wdaliśmy się w spór i to wystarczyło, by wygrać sprawę! Sąd powództwo oddalił w całości.

Masz pytania, zadzwoń:
+48 570 105 708
+48 530 182 192
pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebook’u: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Dokumenty w tej sprawie: