DeltaWise OU czy Smart Pożyczka? Co to za firmy?

DeltaWise OU i nakaz zapłaty. Problem w tym, że pożyczka nie była u nich lecz w Smart Pożyczce. Nasza Klientka zupełnie zgłupiała o co w tym wszystkich chodziło. W związku z tym pani Angelika postanowiła skorzystać z naszej pomocy prawnej…

Wierzyciel: DeltaWise OU
Wysokość długu: 1501,16 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Wiele firm, a jedna pożyczka

Przygoda z wszelkiego rodzaju pismami (a to z nakazami, a to z przypomnieniami o zadłużeniu itd.) rozpoczęła się od pisma z informacją o zakupionej cesji wierzytelności. Pani Angelika jakiś czas temu wzięła pożyczkę w Smart Pożyczce. Pożyczka w prawdzie została przedłużana, ale w ostateczności cała została spłacona. Po pewnym czasie do rąk naszej Klientki trafiło pismo, w którym została poinformowana o cesji na rzecz DeltaWise OU. Pani Angelika nie przejęła się tym (dług był spłacony, średnio orientowała się czym jest cesja) i zignorowała pismo. Następnie do rąk pani Angeliki trafił nakaz sądowy.

Od tego wszystkiego można było zwariować! Kobieta postanowiła poszukać pomocy.

Zagadka rozwiązana – kancelaria wyjaśnia o co chodziło

Zebraliśmy wszystkie dokumenty, które otrzymała pani Angelika. Od razu wiedzieliśmy co się stało.

Kilka lat temu nasza Klientka wzięła pożyczkę w Smart Pożyczce. Spłaciła ją w całości, a wcześniej wielokrotnie przedłużała. Natomiast w międzyczasie pożyczkodawca przeniósł wierzytelność na wierzyciela wtórnego. Czyli tak pojawiło się nam DeltaWise OU. Ci z kolei rozpoczęli naliczanie odsetek karnych i wnieśli pozew do sądu. Tutaj do akcji wkroczyła nasza Kancelaria, która wniosła sprzeciw i wdała się w spór.

Koniec końców – Sąd oddalił powództwo w całości.

Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy

Nasza siedziba mieści się w centrum Łodzi. Łatwo można do nas trafić. Natomiast jeśli ktoś pracuje w późniejszych godzinach i nasza dostępność mu nie odpowiada (9:00-17:00) może do nas napisać: pomoc@portal-dluznika.pl. Chętnie udzielimy odpowiedzi na nurtujące pytania.

Dla tych, którzy wolą kontakt telefoniczny:
+48 570 105 708
+48 530 182 192
Odwiedź naszą stronę: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Dokumenty w tej sprawie: