Eurobank podpisuje z nami ugodę. Nasze negocjacje okazały się skuteczne!

Eurobank postanowił z nami współpracować. Jak widać nie każda sprawa musi być walką i drogą przez mękę. Czasami wystarczy porozmawiać i wynegocjować dobre warunki dla obu stron. W tym przypadku wilk jest syty i owca cała.

Wierzyciel: Eurobank
Wysokość długu: 4590,16zł
Zadanie: Negocjacje z wierzycielem
Uzyskany efekt: Ugoda z bankiem i spłata w przystępnych ratach

Problem z kredytem

Według statystyk z 2017 roku Biuro Informacji Kredytowej odnotowało 15,2 mln aktywnych kredytowo osób (wychodzi na to, że co drugi Polak ma kredyt). W tych milionach znalazł się również nasz Klient – pan Sławek. Jego historia pewnie nikogo nie zaskoczy: mężczyzna wziął ślub i wraz z małżonką postanowił zakupić mieszkanie. Młoda para otrzymała kredyt, który systematycznie spłacała. Niestety któregoś dnia pan Sławek ciężko zachorował i przestał pracować. Kredyt i utrzymanie rodziny spadło na młodą żonę, które nie była w stanie ze swojej pensji wszystkiego spłacać.

Wypowiedzenie umowy przez Eurobank

Kiedy Bank wysłał panu Sławkowi oświadczenie o wypowiedzeniu umowy, mężczyzna przebywał w szpitalu. Oczywiście Klient sam wielokrotnie próbował porozumieć się z wierzycielem. Niestety jego stan zdrowia oraz możliwości finansowe nie pozwalały na podjęcie sensownej spłaty.

Co mógł zrobić w takiej sytuacji?

Negocjacje z Bankiem

Na szczęście żona pana Sławka skontaktowała się z naszą Kancelarią. Próbowała znaleźć rozwiązanie w ich trudnej sytuacji. Podczas spotkania w naszej siedzibie opowiedzieliśmy, jak wygląda prowadzenie przez nas sprawy. To, że pan Sławek był w szpitalu nie stanowiło dla nas kłopotu. Wystarczyło nam podpisane przez niego pełnomocnictwo. Dzięki temu mogliśmy rozpocząć obronę naszego Klienta.

Rozpoczęliśmy negocjacje z Bankiem. Nie każdy spór musi trafić do sądu i dobrze żeby nie trafił. Nie wszystkie sprawy procesowe udaje się wygrać i tam, gdzie ryzyko procesowe jest zbyt duże warto rozmawiać. Wierzymy, że czasami wystarczą rozmowy z wierzycielem. Tak właśnie stało się w tym przypadku. Eurobank zgodził się na naszą propozycję rozłożenia na raty zadłużenia. Jeśli mężczyzna będzie spłacał na czas pieniądze to sprawa po kilkunastu miesiącach zniknie.

 +48 570 105 708
+48 530 182 192
pomoc@portal-dluznika.pl

Jesteśmy również na Facebook’u: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Dokumenty w tej sprawie: