Centauris Windykacji NSFIZ przejmuje dług i pozywa. Sąd powództwo oddala w całości

Centauris Windykacji NSFIZ po przejęciu zadłużenia natychmiast próbował ściągnąć dług od naszego Klienta. Ten, po otrzymaniu nakazu zapłaty, skontaktował się z naszą Kancelarią oddłużeniową. Reprezentowaliśmy Pana Maćka w sądzie i wygraliśmy jego sprawę!

Wierzyciel: Centauris Windykacji NSFIZ
Wysokość długu: 3.229,16 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Nieplanowane wydatki jako przyczyna wzięcia „chwilówki”

Bardzo często nasi Klienci są zmuszeni do podjęcia pożyczek w parabankach, ponieważ zaczyna im brakować środków do życia. Nie każdy ma takie szczęście, by zarabiać ponad kilka tysięcy miesięcznie. W wielu przypadkach pensja, która jest minimalna przestaje wystarczać, gdy pojawiają się nieplanowane wydatki, np.: choroba czy naprawa sprzętu AGD.

A co, jeśli ktoś nie otrzymał wypłaty w terminie? Pracodawcę przeważnie nie interesuje fakt, że jego pracownik nie ma za co kupić jedzenia i opłacić czynszu. „Przecież to tylko kilka dni zwłoki z wypłaceniem pensji” – to zdanie słyszała na pewno niejedna osoba. Ale czynsz trzeba płacić na czas, a do garnka też coś trzeba włożyć.

Mała pożyczka, która nagle się powiększyła

Wiele firm sprzedaje zadłużenia pożyczkobiorców. Wystarczy mały błąd (jak w przypadku naszego Klienta), by nieistniejący już dług, znów wrócił do gry. Tak też stało się w przypadku pana Maćka, który kilka lat temu wziął pożyczkę. Pieniądze oddał i o długu zapomniał. Niestety jego sprawa dostała drugie życie, gdy pracownik w parabanku sprzedał jego spłacony dług.

Darmowa konsultacja prawna

„Dzień dobry, szukam pomocy dla kogoś kto posiada dług. Albo może dla kogoś, kto został pozwany do sądu, kiedyś miał dług, ale go spłacił. Kilka lat temu miałem taką sytuację, że potrzebowałem natychmiastowej pożyczki. Otrzymałem ją i spłaciłem. Teraz dostałem pismo z nakazem zapłaty i nie mam pojęcia za co. Proszę powiedzie, co można zrobić w takiej sytuacji?” – prosił mężczyzna podczas rozmowy telefonicznej.

Poinformowaliśmy go w jaki sposób działa nasza Kancelaria. Gdy pan Maciek udzielił pełnomocnictwa do reprezentowania jego osoby, przystąpiliśmy do obrony. Na pismo z nakazem zapłaty wnieśliśmy sprzeciw, później wdaliśmy się w spór. Sąd przyznał nam rację i powództwo oddalił w całości.

Jak widać pan Maciek pozbył się swojego problemu, który możliwe, że ciągnąłby się latami…

Warto szukać pomocy.

Kontakt do nas:
+48 570 105 708
+48 530 182 192
pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz strona na Facebook’u: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Dokumenty w tej sprawie:

wydrukowany wyrok