TAKTO NSFIZ i sprawa wykupionego długu. Pomagamy rozwiązać kolejną sprawę z powództwa tego funduszu

TAKTO NSFIZ zakupił dług i pozwał naszą Klientkę. Po dokładnym przeanalizowaniu wszystkich dokumentów i podpisaniu pełnomocnictwa, zajęliśmy się sprawą. Znów wygraliśmy! Powództwo zostało oddalone w całości.  

Wierzyciel: TAKTO NSFIZ
Wysokość długu: 21.182,59 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Zaczyna się od nakazu zapłaty

Firma TAKTO NSFIZ przejęła dług i wzywała naszą Klientkę do uregulowania ogromnego zadłużenia. Ponieważ Pani Kaja absolutnie nie wiedziała za co jeszcze ma zapłacić tzn. nie wiedziała skąd ten dług, na pisma nie reagowała. Po kilku miesiącach listonosz przyniósł jej kolejne pismo, w którym Sąd nakazał zapłatę zadłużenia na rzecz wierzyciela. Wtedy dopiero się przestraszyła i zaczęła szukać pomocy. Koleżanka z pracy (nasza Klientka) jako rozwiązanie poleciła naszą Kancelarię. Pani Kaja wykonała kserokopię wszystkich swoich dokumentów i przesłała je do naszej siedziby.

Historia pani Kai

Po wnikliwej analizie dokumentów okazało się, że są podstawy do kwestionowania roszczenia.

„Nie jestem do końca pewna, ale czytałam o firmach, które żerują na niewiedzy ludzi. Podobno niektórzy mogą wysłać pisma z nakazami zapłaty, podają fikcyjne kwoty, a biedni, zastraszeni ludzie im płacą. Pewnie też bym tak zrobiła, gdyby nie ta kwota, której ode mnie oczekiwali!”- mówiła pani Kaja.

Rzeczywiście. Wierzyciel wtórny, który przejął dług, chciał zarobić na niewiedzy naszej Klientki. Firma zapewne była przekonana, że dłużnik pochopnie przyjmie, że dług istnieje i że zacznie spłacać w ciemno wskazaną kwotę. Na szczęście tym razem im się nie udało!

Wnieśliśmy sprzeciw od nakazu zapłaty i wdaliśmy się w spór. Sąd mógł wydać tylko jedną decyzję – powództwo zostało oddalone w całości, a powód miał zwrócić 917zł tytułem zwrotu kosztów procesu. To nasza kolejna wygrana sprawa! Cieszymy się, że coraz więcej osób ma do nas zaufanie i powierza swoje sprawy w nasze ręce!

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Na podany przez nas adres wyślij nam opis swojej historii. Najlepiej jeśli dołączysz od razu wszystkie skany dokumentów w danej sprawie. Pozwoli to nam zapoznać się z Twoją sytuacją. Następnie ustalimy warunki współpracy.

Kontakt do nas:
+48 570 105 708
+48 530 182 192
pomoc@portal-dluznika.pl

Odwiedź naszą stronę: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Dokumenty w tej sprawie: