Wierzyciel wtórny odkupił dług Pani Basi i uzyskała sądowy nakaz zapłaty. Zadłużenie wynikało z pętli chwilówek. Żądania wierzyciela wtórnego wzbudziły nasze wątpliwości, a sąd przyznał nam rację. Wierzyciel: RRM Ltd. Wysokość długu: ok. 4000 zł Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Pętla chwilówek

Spirala zadłużenia wynikająca z chwilówek, które zaczęły się nawarstwiać i stale rosnąć ze względu na odsetki oraz inne koszty, doprowadziły Panią Basię do ściany. W pewnym momencie nie była już w stanie spłacać stale rosnących kwot i mówiąc wprost – poddała się. Dług przejęła firma RRM Ltd., która szybko rozpoczęła starania o jak najszybsze odzyskanie środków. Wierzyciel wtórny wystąpił o sądowy nakaz zapłaty i otrzymał go.

Wierzyciel wtórny uzyskuje nakaz zapłaty

Pani Basia gdy usłyszała, że sprawa trafiła do sądu całkowicie się załamała. Zmiany nastroju były na tyle widoczne, że przyjaciółka Pani Basi zaczęła się o nią poważnie martwić – delikatnie nakłoniła ją do szczerej rozmowy, podczas której Pani Basia opowiedziała o całej sytuacji. Na szczęście jej najlepsza koleżanka wiedziała, że poddanie się to najgorsze wyjście. Wspólnie odnalazły kontakt do naszej kancelarii oddłużeniowej i umówiliśmy się na spotkanie.

Obrona sądowa

„Po konsultacji i zapoznaniu się z dokumentami było dla nas jasne, że najlepszym wyjściem z sytuacji będzie sprzeciw od nakazu zapłaty. Mieliśmy na to odpowiednią sporo czasu. Pani Basia podpisała z nami umowę i mogliśmy przystąpić do działania” – opowiada adwokat z kancelarii oddłużeniowej współpracującej z Portal Dłużnika.

Skuteczna kancelaria prawna

Sprawa Pani Basi zakończyła się pomyślnie – na podstawie naszego sprzeciwu, sąd oddalił powództwo w całości. „Z doświadczenia mogę powiedzieć, że bardzo duża część powództw zostaje oddalona w całości podobnie jak miało to miejsce w tym przypadku” – dodaje adwokat. Zapraszamy do kontaktu – pomoc@portal-dłużnika.pl oraz na nasz profil na portalu Facebook: Facebook/Portal Dłużnika Dokumenty w tej sprawie: