• Home
  • Obrona w sądzie
  • Profi Credit i kolejna wygrana sprawa. Reprezentowaliśmy Pana Michała – wzorowego pożyczkobiorcę z Warszawy

Profi Credit i kolejna wygrana sprawa. Reprezentowaliśmy Pana Michała – wzorowego pożyczkobiorcę z Warszawy

Nasz Klient systematycznie spłacał raty pożyczki. Podpisując umowę nie był świadomy ogromnych kosztów nałożonych na niego przez pożyczkodawcę. Na szczęście są jeszcze kancelarie prawne, które pomagają w takich sprawach.

Wierzyciel: Profi Credit
Wysokość długu: ok. 32 000 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Kapitał spłacony w całości, więc skąd takie koszty?

Rok temu pan Michał wziął pożyczkę na remont mieszkania. Miał stary wpis w BIK i nie mógł skierować się do zwykłego banku. Bardzo dobrze pamiętał o tym, jakie konsekwencję mogą się pojawić, gdy będzie zwlekał ze spłatą rat w terminie. Przez następne miesiące jego raty zawsze były spłacane na czas. Można powiedzieć, że był wzorowym Klientem. Paradoksalnie dostał podwyżkę, zaczął odkładać pieniądze na wcześniejszą spłatę pożyczki. Pewnego dnia udał się do placówki Profi Credit z zapytaniem o stan rachunku pożyczki. Tam miła Pani powiedziała, że do spłaty jest prawie 3 razy tyle co już spłacił. Pan Michał z wrażenia usiadł. Myślał, że skoro będzie gotów spłacić pożyczkę przed czasem to i koszty będą zdecydowanie niższe, proporcjonalnie pomniejszone i krótszy okres spłaty. Nic bardziej mylnego.

Postanowił, że nie odpuści i nie wpłaci tak ogromnej kwoty. Postanowił odczekać, aż sprawa trafi do sądu. Nie pomylił się. Sąd wydał nakaz zapłaty, a pan Michał niezwłocznie skontaktował się z naszą Kancelarią.

Nakaz sądowy to nie zawsze początek kłopotów

Firma Profi Credit wniosła pozew sądowy przeciwko panu Michałowi. Sąd wydał w tej sprawie nakaz zapłaty. Tym razem pan Michał zareagował natychmiastowo i wszystkie dokumenty, które posiadał, przesłał do naszej Kancelarii. Po dokładnej analizie udostępnionych materiałów nie zgodziliśmy się z roszczeniem powoda. Po naszej interwencji powód ograniczył swoje żądania, a na koniec powództwo całkowicie upadło. Nie dość, że nie ma nakazu, nie dość że nie ma kosztów, to pan Michał nie musi już spłacać ani grosza. Jak widać na tym przykładzie, warto walczyć o swoje.

Proponujemy darmową konsultację prawną

Codziennie otrzymujemy wiele telefonów z zapytaniem, czy konsultacje w naszej firmie na pewno są darmowe. Wiele osób myśli, że umawiając się z nami na taką konsultację, gdzieś ukryty jest haczyk. Nie ma żadnego!

Wystarczy, że zadzwonisz do nas na jeden z podanych numerów: +48 570 105 708 lub +48 530 182 192 lub skontaktujesz się z nami mailowo: pomoc@portal-dluznika.pl

Możesz również odwiedzić naszą stronę: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Dokumenty w tej sprawie: