• Home
  • Fundusze i firmy windykacyjne
  • Eques Debitum NSFIZ kupił dług naszego Klienta. Po wzniesionym przez nas sprzeciwie od nakazu zapłaty cofnął pozew a postępowanie umorzono

Eques Debitum NSFIZ kupił dług naszego Klienta. Po wzniesionym przez nas sprzeciwie od nakazu zapłaty cofnął pozew a postępowanie umorzono

Eques Debitum NSFIZ jest jedną z firm, która zajmuje się skupowaniem długów. Wiele osób obawia się rosnącego zadłużenia i stara się je jak najszybciej spłacić. Są też takie osoby, które wiedzą, że z długami można walczyć. Mamy nadzieję, że i ta historia pokaże, że warto się nie poddawać!

Wierzyciel: Eques Debitum NSFIZ
Wysokość długu:  5053,45zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Cofnięcie pozwu, umorzenie postępowania

Pętla zadłużenia – jak się w nią wpada?

Pan Maciej wziął pożyczkę na drobne wydatki, które w ostatnim miesiącu znacznie się zwiększyły: trzeba było opłacić rachunki, naprawić zepsutą lodówkę i zakupić buty na zimę. Pożyczka, którą wziął mimo, że nie była duża, przysporzyła mu jednak dużych kłopotów finansowych. Okazało się, że nasz Klient spłacił pierwotnego wierzyciela, a mimo to został pozwany przez Fundusz niemal o całą kwotę.

Wierzyciel sprzedał dług pana Macieja funduszowi Eques Debitum, który złożył pozew o zapłatę. Następstwem tego było pismo z Sądu z nakazem zapłaty.

Szybka reakcja na pismo sądowe

Dzień po otrzymaniu nakazu sądowego pan Maciej napisał na adres mailowy naszej Kancelarii:

„Postanowiłem skontaktować się z Państwem, ponieważ przeczytałem na Portalu Dłużnika, że wygrywacie z takimi sprawami. Pewnie im szybciej przedstawię swoją sytuację, tym  szybciej będę wiedział na czym stoję. Jeśli to prawda, że są Państwo tak skuteczni, to bardzo proszę mi  pomóc. Jeśli konsultacja jest darmowa (nie mam niestety pieniędzy na prawników) to proszę się ze mną skontaktować. Mam nadzieję, że moja sprawa nie jest tak tragiczna jak przedstawione przez firmę Eques Debitum moje zadłużenia” – napisał do nas pan Maciej.

Miał rację – jesteśmy w stanie mu pomóc!

Przedstawiliśmy panu Maciejowi nasz plan działania. Po podpisaniu z nim pełnomocnictwa, rozpoczęliśmy pierwsze działania w tej sprawie. Wnieśliśmy sprzeciw od nakazu zapłaty… i  powód cofnął swój pozew! Sąd umorzył całe postępowanie. Jak widać nasze zarzuty okazały się celne skoro Eques Debitum NSFIZ zdecydował się cofnąć pozew.

Zachęcamy do szybkiego działania. Jesteśmy w stanie pomóc osobom zadłużonym. Wystarczy do nas zadzwonić lub napisać. Wszystkie informacje, które zostają nam przekazywane pozostają w naszej Kancelarii!

 Kontakt do nas:
+48 570 105 708
+48 530 182 192

pomoc@portal-dluznika.pl

Odwiedź naszą stronę: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Dokumenty w tej sprawie: