• Home
  • Chwilówki
  • Takto NSFIZ pozwało naszego Klienta. Pomogliśmy i powództwo zostało oddalone w całości

Takto NSFIZ pozwało naszego Klienta. Pomogliśmy i powództwo zostało oddalone w całości

Nakaz zapłaty, który trafił do naszego Klienta prawie zrujnował mu życie. Bardzo często na szybkie pożyczki decydują się młode osoby, które później nie widzą jak mogą walczyć o swoje prawa. W samą porę zajęliśmy się sprawą i pomogliśmy kolejnej osobie. Apelujemy do wszystkich o dokładne czytanie umów!

Wierzyciel: Takto NSFIZ
Wysokość długu: 5868 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Brak pieniędzy często oddziałuje na nasz stan psychiczny

Pan Arek mieszkał z rodzicami, a ponieważ od roku nie mógł znaleźć pracy, to w dalszym ciągu był na ich utrzymaniu. Pierwsze miesiące nie były dla niego takie złe – miał gdzie mieszkać i co jeść. Niestety po pewnym czasie brak pieniędzy zaczął mocno mu doskwierać. Wszyscy znajomi chodzili do kina, restauracji, do pubów i na koncerty. Wszystko to jednak kosztowało, a Arka nie było na nic stać. Przestał wychodzić z domu, pojawiły się u niego nawet stany depresyjne. Któregoś dnia znalazł ofertę płatnego stażu. Zakwalifikował się do projektu wsparcia dla osób bezrobotnych. Zaczął otrzymywać pierwsze wypłaty. Jego sytuacja przez najbliższe miesiące miała być stabilna, więc pan Arek wyprowadził się z domu.

Upadłość firmy i brak pensji zmusiła chłopaka do zaciągnięcia pożyczki

Dopiero co pan Arek zdążył się usamodzielnić, a już spadła na niego lawina kłopotów. Firma, która organizował staż ogłosiła swoją upadłość i zamknęła się z dnia na dzień. Nie wypłacili panu Arkowi ostatniej wypłaty oraz zamykając się, pozbawili go zatrudnienia na kolejne cztery miesiące. Młody mężczyzna całkowicie się załamał. Kolejny raz zaszył się w domu, nie dość że znów odizolował się od swoich znajomych, to dodatkowo przestał kontaktować się z rodzicami. Zniknęły mu środki finansowe, za które miał opłacać czynsz za mieszkanie. Pan Arek zaczął działać pod wpływem chwili. Wyszukał firmę, która natychmiast udzieli mu pożyczki. Chęć zdobycia pieniędzy przesłoniła mu trzeźwy osąd sytuacji. Gdy otrzymał umowę nawet jej nie przeczytał! Kilka miesięcy później otrzymał nakaz zapłaty z firmy windykacyjnej.

Do naszej kancelarii pan Arek przyjechał z rodzicami, którzy zmartwieni tym, że ich syn zapadł się pod ziemię, przyjechali do jego mieszkania. Zastali go w bardzo złym stanie psychicznym. Gdyby nie ich interwencja cała historia mogłaby się bardzo źle skończyć.

Skąd firma windykacyjna i nakaz sądowy?

Firma Takto NSFIZ przejmuje długi od Takto Finance, która udziela szybkich pożyczek pozabankowych. Dokonaliśmy analizy wszystkich umów i dokumentów związanych z pożyczką i złożyliśmy sprzeciw od nakazu zapłaty. Zwyciężyliśmy! Sąd oddalił powództwo w całości i zasądził od powoda na rzecz pozwanego zwrot kosztów procesowych.

Kontakt do nas:
+48 570 105 708
+48 530 182 192

pomoc@portal-dluznika.pl
Odwiedź naszą stronę: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Dokumenty w tej sprawie: