Marka S.A. – powództwo firmy pożyczkowej oddalone po naszym sprzeciwie

Marka S.A. to firma pożyczkowa, która uzyskała nakaz zapłaty przeciwko kolejnej osobie będącej później naszym Klientem. Obroniliśmy Panią Magdalenę doprowadzając do oddalenia powództwa wierzyciela.

Wierzyciel: Marka S.A
Wysokość długu:
ok. 4200
Zadanie:
Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt:
Powództwo oddalone w całości

Pożyczka gotówkowa na podstawowe potrzeby

Pożyczka miała zasilić budżet Pani Magdy po tym, jak kobieta przeznaczyła większość swoich zasobów na opiekę medyczną dla najbliższej osoby. Pożyczkodawca wobec braku spłaty uzyskał sądowy nakaz zapłaty, który zmotywował kobietę do podjęcia równie zdecydowanego kroku- skorzystania z pomocy prawnej.

Konsultacja prawna, długi

Podczas rozmowy telefonicznej dowiedzieliśmy się jak wyglądała cała sytuacja. Pani Magda poprosiła o spotkanie, ponieważ chciała nas poznać i dowiedzieć się więcej na temat ewentualnej współpracy. Podczas rozmowy podjęła decyzję o podpisaniu z nami umowy. Przygotowaliśmy formalny sprzeciw od nakazu zapłaty, który poskutkował oddaleniem powództwa w całości. Pani Magda nie musi obawiać się spotkania z komornikiem.

Rosnące zadłużenie – jak to zatrzymać?

W momencie, gdy dług przerasta możliwości finansowe jego właściciela, najlepiej jest podjąć rozmowy z wierzycielem. Negocjacje mogą poskutkować restrukturyzacją umowy, czyli zmianą warunków na takie, które będą korzystne dla dłużnika. Jeśli jest już za późno, tzn. wierzyciel uzyskał sądowy nakaz zapłaty, należy działać na drodze sądowej – dłużnik ma 14 dni na wniesienie sprzeciwu. Dobrze przygotowany sprzeciw / zarzuty może stać się podstawą do oddalenia powództwa w całości.

Zapraszamy do kontaktu – pomoc@portal-dłużnika.pl  oraz na nasz profil na portalu Facebook: Facebook/Portal Dłużnika

Dokumenty w tej sprawie: