Kredyt w Eurobanku – problem ze spłatą, negocjacje i restrukturyzacja umowy

Kredyt bankowy to zazwyczaj zobowiązanie na znacznie wyższą kwotę, niż zobowiązanie w instytucji pozabankowej. Eurobank udzielił naszemu Klientowi kredytu i wszystko było dobrze dopóki Pan Maciej był w dobrej sytuacji finansowej. Na szczęście mężczyzna zgłosił się do nas zanim sprawy przybrały niekorzystny obrót. Udało nam się podpisać porozumienie i sprawa nie trafi do komornika.

Wierzyciel: Euro Bank S.A.
Wysokość długu: ok. 40.000,00 zł
Zadanie: Negocjacje w sprawie ugody
Uzyskany efekt: Ugoda, obniżenie miesięcznych rat

Kredyt gotówkowy

Kredyt to w naszym kraju niemal norma – zwłaszcza w momencie, gdy młode małżeństwo postanawia założyć rodzinę i rozpocząć życie „na swoim”. Banki udzielają zobowiązania wyłącznie osobom o stałym źródle dochodu i stabilnej sytuacji finansowej. Pan Maciej spełnił wszystkie warunki wręcz wzorcowo, otrzymał kredyt i mógł realizować swoje plany. Wszystko było w najlepszym porządku, dopóki nie pojawiły się komplikacje rodzinne i problemy, w których trzeba było wesprzeć rodzinę. Niestety Bank wypowiedział umowę.

Problem ze spłatą kredytu

Na szczęście Pan Maciej to rozsądny człowiek, który wyznaje zasadę, że lepiej zapobiegać, niż borykać się z problemem. Zgłosił się zatem do nas jako do sprawdzonej kancelarii prawnej i przedstawił swój problem. W imieniu Klienta, przygotowaliśmy wniosek o zawarcie umowy ugody. Bank przystał na zaproponowane warunki.

Umowa ugody do wypowiedzianej umowy kredytowej

Pan Maciej zajął się sprawą już na wczesnym etapie, czyli w momencie, gdy wiedział, że dalsze chowanie głowy w piasek do niczego dobrego nie doprowadzi. Eurobank zgodził się na zawarcie porozumienia i zmniejszenie wysokości miesięcznych rat. Oznacza to, że Pan Maciej będzie mógł regularnie spłacać zobowiązanie, bez obaw o to, że wierzyciel wkroczy na drogę sądową lub sprzeda dług firmie windykacyjnej.

Kancelaria prawna

Nasza kancelaria prawna prowadzi negocjacje z wierzycielami (wtedy, gdy jest to możliwe) oraz reprezentuje Klientów przed sądem. Aby się z nami skontaktować wystarczy napisać na pomoc@portal-dluznika.pl  – zapewniamy darmową analizę dokumentów i jasne zasady współpracy.

Dokumenty w tej sprawie: