Jak działa Portal Dłużnika? Wyjaśniamy zasady naszej pracy

W związku z coraz częściej pojawiającymi się pytaniami o naszą pracę i o to, jak się rozliczamy z Klientami pomyśleliśmy, że warto napisać parę słów więcej nt działalności Portalu Dłużnika.

Na czym polega praca Portalu Dłużnika?

Przede wszystkim podejmujemy sprawy związane z długami, wynikającymi głównie z niespłaconych pożyczek, kredytów czy innych zobowiązań finansowych, zaciągniętych w bankach, parabankach lub firmach pożyczkowych. Niejednokrotnie procesujemy się z funduszami sekurytyzacyjnymi i firmami windykacyjnymi – uogólniając, z wierzycielami wtórnymi, którzy z czasem przejęli pierwotne wierzytelności. Nie boimy się negocjacji przedsądowych. Wiemy, że sporą część takich spraw udaje się rozwiązać bez wchodzenia do sądu.

Gdy sytuacja tego wymaga, albo jest to z korzyścią dla naszego Klienta, działamy w sprawach procesowych, broniąc przed nakazami zapłaty. Jesteśmy przekonani, że łączenie negocjacji z obroną procesową daje najlepsze rezultaty. Mamy również doświadczenie w prowadzeniu spraw o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Reprezentujemy naszych Klientów występując także przeciwko instytucjom finansowym wytaczając powództwa np. o odzyskiwanie przedłużeń spłat chwilówek, o nienależnie wniesione opłaty, o zwroty bezpodstawnie wyegzekwowanych pieniędzy itp.

Kim jest „Portal Dłużnika”?

Jak już wspominaliśmy – jesteśmy zespołem prawników, w tym m.in. adwokatów i radców prawnych z długoletnim stażem procesowym, aplikantów adwokackich i radcowskich, specjalizujących się w oddłużaniu. Wewnętrznie w Kancelarii działa kilka wspierających się wzajemnie działów: m.in. dział procesowy; dział negocjacji (a w nim kilku byłych bankowców); dział analiz prawnych dokonujący wsparcia głównie działu procesowego, a gdy potrzeba także działu negocjacji. Jest też osobny dział prowadzący sprawy przeciwko najróżniejszym podmiotom.

Dlaczego Łódź?

Trochę z sentymentu, trochę z wygody. Jesteśmy w centrum kraju, na skrzyżowaniu głównych ciągów komunikacyjnych, tras A1 północ – południe i A2 wschód – zachód. W zasadzie każdemu do nas po drodze. Takie położenie ułatwia mobilność więc nie boimy się spraw z najdalszych zakątków naszego kraju.

Portal Dłużnika – to uczciwi prawnicy

Wraz z naszym rozwojem i coraz większą liczbą zapytań od Klientów, często pada pytanie o to, jak pracujemy i jakie są koszty podejmowanych przez nas działań. Piszący do nas ludzie często boją się kancelarii prawnych i prawników myśląc, że nie stać ich na pomoc profesjonalistów. Nic bardziej mylnego. Zacznijmy od tego, że naszym głównym celem jest pomaganie dłużnikom. Ilość prowadzonych równolegle spraw sprawia, że proponowane przez nas warunki współpracy są bardzo konkurencyjne na tle podobnych podmiotów. Staramy się także działać z misją. Stąd zdecydowana większość udzielanych porad jest całkowicie bezpłatna, podobnie konsultacje z nami, w których zazwyczaj uczestniczą prawnicy z uprawnieniami adwokata lub radcy prawnego. Bardzo często podejmujemy się bezpłatnej analizy dokumentów procesowych, także umów kredytowych. Wydajemy opinie prawne. Często działamy pro bono, cyklicznie prowadzimy bezpłatną akcję „Rewitalizacja finansów mieszkańców Łodzi” - za nami już dwie edycje. Jeżeli sprawa wymaga większego zaangażowania wtedy pojawiają się koszty współpracy. Poniżej kilka słów o nich.

Ile kosztują usługi Portalu Dłużnika?

  1. Sprawy procesowe jednorazowe rozliczamy na zasadzie niewielkiej wpłaty z góry rzędu 400 - 500 zł na koszty prowadzonych działań (m.in. wysyłka korespondencji, pełnomocnictwa, ew dojazd na rozprawę, ew wgląd do akt itp.) + prowizja od kwoty oddalonego powództwa np. 10% płatna na koniec i tylko w przypadku wygrania sprawy. Tzw. pewniaki (np. roszczenia z całą pewnością przedawnione) bardzo często przyjmujemy bez jakichkolwiek opłat.
  2. Jeżeli Klient zleca prowadzenie wielu spraw, zazwyczaj umawiamy się na niewielki miesięczny ryczałt po kilkadziesiąt złotych od sprawy, ew success fee 5 – 10% po wygraniu jednej czy drugiej sprawy.
  3. Negocjacje zazwyczaj rozliczamy na zasadzie dwóch opłat: pierwsza z góry na koszty podejmowanych przez nas działań, druga – na koniec i tylko w przypadku wygrania sprawy. Nie są to duże kwoty, uzależniamy je od konkretnej sprawy.
  4. Pragniemy podkreślić, że w przypadku np. odzyskiwania składek ubezpieczeniowych, pieniądze trafiają na konto kancelarii na co godzi się wcześniej Klient. Nie oznacza to jednak, że „zgarniamy” całość – rozliczamy się za sukces, czyli Klient otrzymuje pieniądze po odtrąceniu kosztów naszego wynagrodzenia. Jest to standardowe działanie wielu kancelarii. Standardem jest prowizja j/w przy czym wszystkie koszty podejmowanych działań obciążają Kancelarię.
  5. Podobnie, gdy mówimy o inicjowaniu pozwów np. o zwroty przedłużeń lub refinansowań chwilówek. Rozliczamy się na zasadzie prowizji za sukces, od odzyskanej kwoty. Koszty podejmowanych działań przedsądowych oraz sądowych w zdecydowanej większości przypadków bierzemy na siebie. Mało kto zdaje sobie sprawę, że najpierw trzeba wyczerpać drogę przedsądową co generuje koszty korespondencji i oczywiście adwokata prowadzącego sprawę, następnie opłacić opłatę od pozwu + pełnomocnictwo, często dojechać na rozprawę... Jeżeli sprawa wymaga wnoszenia apelacji – koszty także obciążają Kancelarię.

Nie pracujemy za darmo, natomiast promujemy model rozliczeniowy oparty na premii za sukces, czyli po osiągnięciu efektu. Gdy nie ma sukcesu, nie ma zarobku. W przypadku dodatkowych pytań, zapraszamy do kontaktu – pomoc@portal-dluznika.pl lub tel.+48 570 105 708 / +48 530 182 192.

Kancelaria Oddłużeniowa

KONTAKT

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00

 

Zadzwoń do nas:

(42) 641 30 61

(42) 641 30 62

(42) 641 30 63

(42) 641 30 64

 

Napisz do nas:

pomoc@portal-dluznika.pl


Łukasz Białkowski:

+ 48 883 901 601

O NAS

Portal Dłużnika to Kancelaria Oddłużeniowa z siedzibą w Łodzi. Jej założyciel, Łukasz Białkowski w branży oddłużeniowej działa od ponad 20 lat.

Jako jeden z pierwszych i nielicznych na tym rynku wskazywał kierunki i możliwości. Więcej o tym, jak to się wszystko zaczęło, można przeczytać choćby w Gazecie Wyborczej.

Kancelaria Oddłużeniowa Łukasza Białkowskiego specjalizuje się zarówno w oddłużaniu konsumentów, jak i przedsiębiorców z terenu całego kraju – od negocjacji ugodowych z wierzycielami, przez wnioski upadłościowe, reprezentację procesową w sprawach o zapłatę, po postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne w procesie oddłużania przedsiębiorców.

"W Zespole mamy aż trzech doktorantów WPiA UŁ i wykładowcę akademickiego. Nasi Klienci mogą spać spokojnie, dbamy o nich"    Ł. Białkowski

Prężnie działamy także w sprawach odzyskowych. Dochodzimy nienależnie dokonanych wpłat z tyt. przedłużeń, refinansowań, nienależnie poniesionych kosztów pożyczek i kredytów.

Jesteśmy skuteczni! Ponad 80% przyjętych w 2023 roku spraw zakończyło się korzystnie dla naszych Klientów.

Masz problem z długami? A może chcesz odzyskać swoje pieniądze? Odezwij się!

ARCHIWUM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Pagelike Widget
Inne sprawy