Vindix S.A. (wierzyciel wtórny) uzyskuje nakaz zapłaty przeciwko naszemu Klientowi. Interweniujemy

Vindix S.A. to firma, która kupuje długi stając się wierzycielem wtórnym. Pan Marcin otrzymał nakaz zapłaty i przyszedł do nas z prośbą o pomoc – udało się!

Wierzyciel: Vindix S.A.
Wysokość długu: 4228,88 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Efekt: Powództwo oddalone w całości

Pożyczki na spłatę pożyczek

Pan Marcin wpadł w typową spiralę długów – każda kolejna chwilówka była przeznaczona na spłatę poprzednich zobowiązań. Niestety jest to błędne koło, które kończy się stale rosnącym zadłużeniem. W efekcie niewielkie zadłużenie pierwotne urosło do ponad 4 tysięcy złotych. Firma pożyczkowa sprzedała dług firmie windykacyjnej, a ta z kolei wystąpiła o nakaz zapłaty.

Poszukiwanie pomocy

Mężczyzna znalazł się w sytuacji, z której samodzielnie nie potrafił znaleźć wyjścia. Zgłosił się więc do nas z prośbą o dokonanie analizy dokumentów i pytaniem o możliwości działania. Przedstawiliśmy Klientowi nasz „scenariusz” wydarzeń, ten zgodził się na udzielenie nam pełnomocnictwa i mogliśmy działać. Wnieśliśmy sprzeciw od nakazu zapłaty, który poskutkował oddaleniem powództwa w całości.

Nie czekaj na komornika

Dzięki naszej interwencji, Panu Marcinowi nie grozi egzekucja komornicza. Co więcej, nasz Klient otrzyma zwrot kosztów postępowania w wysokości 917 złotych.

Jeśli znaleźliście się w podobnej sytuacji i nie wiecie, co robić, napiszcie do nas na: pomoc@portal-dluznika.pl. Mamy za sobą tysiące spraw związanych z długami. Około 70-80% podjętych przez nas spraw, kończy się sukcesem.

Dokumenty w tej sprawie: