Eques Debitum – wnieśliśmy sprzeciw od nakazu zapłaty po czym powód cofnął pozew

Eques Debitum NSFIZ odkupił dług Pani Alicji i uzyskał sądowy nakaz zapłaty. Wszystko wskazywało na to, że dojdzie do egzekucji komorniczej i z pewnością tak by się to skończyło, gdyby nie nasza interwencja.

Wierzyciel: Eques Debitum NSFIZ
Wysokość długu: 4041,26 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Efekt: Postępowanie umorzone wobec cofnięcia pozwu

Zadłużenie

Pani Alicja wzięła pożyczkę na bieżące wydatki, ale niestety nie udało jej się spłacić zobowiązania w całości. Wtedy zdecydowała się na kolejną, niedużą chwilówkę. Niestety, dług zamiast zniknąć, rósł. Wierzyciel sprzedał dług Pani Alicji funduszowi Eques Debitum. Ten z kolei złożył pozew o zapłatę, sąd wydał nakaz zapłaty i nie wiele brakowało żeby sprawa trafiła do komornika.

Analiza dokumentów

Kobieta zgłosiła się do nas z prośbą o pomoc. Przejrzeliśmy dokładnie dokumenty dotyczące sprawy, przyjęliśmy pełnomocnictwo i postanowiliśmy zrobić to, do czego każdy dłużnik ma pełne prawo – wnieść sprzeciw od nakazu zapłaty. Co się wydarzyło dalej? Powód cofnął pozew… Inaczej mówiąc nie był zainteresowany dalszym procesem. Ktoś powie, że Pani Alicja może być pozwana ponownie. Będzie miał oczywiście rację, co nie zmienia faktu, że będziemy wtedy gotowi do ponownej obrony naszej Klientki. Naszym zdaniem ta wierzytelność nie istnieje i zapewne bez trudu to udowodnimy.

Długi – jak z nich wybrnąć?

Zadłużenie to sytuacja, w której miesięczne zobowiązanie finansowe przerasta realne możliwości finansowe danej osoby. Gdy problemy pojawiają się na horyzoncie nie warto czekać, aż się rozwiną. W takim sytuacji lepiej jest zgłosić się do specjalistów zajmujących się oddłużaniem. Służymy pomocą w Łodzi oraz na terenie całego kraju. Nasz email: pomoc@portal-dluznika.pl

Dokumenty w tej sprawie: