Negocjacje z Bankiem Millenium zakończone obniżeniem raty o ok. 400 zł

Negocjacje z bankiem to wysiłek, który warto podjąć w momencie, gdy nasz budżet nie pozwala na regularną spłatę kredytu. Rozmowy z Bankiem Millennium w sprawie naszej Klientki, przebiegły pomyślni i uzyskaliśmy dużą ulgę w miesięcznych ratach.

Wierzyciel: Bank Millennium S.A.
Wysokość długu: 13.392,12 zł
Zadanie: Negocjacje ugodowe
Efekt: Ugoda z bankiem, zmiana warunków spłaty, obniżenie raty

Pożyczka w Banku Millenium

Kredyt bankowy, który zaciągnęła Pani Joanna, po jakimś czasie przerósł jej możliwości finansowe. Kobieta doskonale zdawała sobie sprawę z zachwiania budżetu i tego, że będzie miała problem z wywiązaniem się z umowy. W końcu ta została wypowiedziana i gdyby nie nasza pomoc sprawa pewnie trafiłaby do sądu. Pani Joanna nie czekała, ostanowiła podjąć rozmowy z wierzycielem, ale nie był gotowa na przeprowadzenie jej samodzielnie, dlatego zgłosiła się do nas z prośbą o pomoc. Wspólnie przejrzeliśmy dokumenty i ustaliliśmy na jaką wysokość pojedynczej raty może sobie pozwolić nasz Klientka, mimo problemów z jakimi borykała się w życiu prywatnym. Posiadając tę wiedzę mogliśmy się dobrze przygotować do negocjacji.

Rozmowy z Bankiem Millennium

Przedstawiciel Banku Millennium wysłuchał naszego stanowiska i mogliśmy przeprowadzić rzeczową rozmowę na temat spłaty długu. Efekt negocjacji jest taki, że Pani Joanna będzie spłacała co miesiąc nie blisko 500 złotych jak to miało miejsce wcześniej, a ok. 100 zł. Okres spłaty został jednocześnie wydłużony do 90 miesięcy, ale najważniejsze jest to, że nasza Klientka będzie mogła na spokojnie wywiązać się ze zobowiązania bez obaw o to, że Bank Millennium wystąpi do sądu i dalej do komornika. Dodatkowym działaniem, jakie podjęliśmy było wycofanie składek ubezpieczeniowych. Pani Joanna odzyskała w ten sposób kilka tysięcy. Tyle mniej będzie do zapłaty.

Negocjacje – profilaktyka zadłużenia

Rozmowy z wierzycielami to środek zapobiegawczy narastającym długom. Jako prawnicy zajmujący się oddłużeniem, zawsze polecamy to rozwiązanie w momencie, gdy jest jeszcze możliwe. Raz jeszcze podkreślamy – lepiej jest podjąć rozmowy, niż czekać aż sytuacja stanie się kłopotliwa, a na horyzoncie pojawi się wizja komornika.

Skuteczne oddłużanie

Nasza kancelaria oddłużeniowa od ponad 10 lat zajmuje się pomocą prawną związaną z oddłużaniem. Około 80% spraw, które do nas trafia, kończy się sukcesem. Reprezentujemy Klientów w sądzie lub podczas rozmów z wierzycielami celem restrukturyzacji umów kredytowych lub
warunków spłaty pożyczki.

Nasz email: pomoc@portal-dluznika.pl

Dokumenty w tej sprawie: