Upadłość konsumencka w sprawie na ponad 320 tysięcy

Przedstawiamy sprawę o upadłość konsumencką. Sąd umorzy długi w wysokości przeszło 320 000 zł. Nasza Klientka – Pani Barbara niebawem zacznie życie na nowo. To także przykład, że osoba zadłużona właściwie nie posiadająca jakiegokolwiek majątku może szybko i bezboleśnie wyjść na prostą.

Wysokość długu: ponad 320 000 zł
Zadanie: Upadłość konsumencka
Uzyskany efekt: Ogłoszenie upadłości konsumenckiej

Upadłość konsumencka

Upadłość konsumencką ogłasza sąd na podstawie wniosku złożonego przez dłużnika, lub jego pełnomocnika. We wniosku muszą zostać wskazane m.in. okoliczności, które mają uzasadniać wniosek, oświadczenie dłużnika o tym, że nie zachodzą specyficzne okoliczności określone w ustawie i spis wierzytelności spornych z wyszczególnieniem w jakim zakresie dłużnik kwestionuje ich istnienie. To tylko część ze sporej listy wymagań. Zasadniczą przesłanką do ew oddalenia wniosku, którą sąd bada, jest rażące niedbalstwo. W opisywanym przypadku nie mogło być o tym mowy.

Długi na ponad 320 tysięcy złotych

Pani Barbara była zadłużona na łącznie ponad 320 tysięcy złotych. Długi pochodziły sprzed wielu lat. Omówienie przypadku Pani Barbary, ustalenie strategii, a w końcu przygotowanie się do wniosku o upadłość konsumencką, zajęło nam wiele czasu. Nasi prawnicy wykazali niezawinioną niewypłacalność Klientki i uzyskali zamierzony efekt. Sąd nie miał wyjścia i skończyło się tak, jak miało się skończyć.

Oddłużenie

Upadłość konsumencka wiąże się z likwidacją majątku. Nie wielu dłużników wie, że żeby ogłosić upadłość konsumencką wcale nie trzeba mieć majątku. Tak właśnie było w tym przypadku. Dla Pani Barbary kończą się już koszmary o komorniku, nie ma też mowy o ponagleniach od firm windykacyjnych, o życiu w strachu. Nasza Klientka zaczyna życie od nowa. Życzymy, żeby było ono dużo lepsze…
Kancelaria oddłużeniowa, prowadząca Portal Dłużnika ma już za sobą sprawy, w których upadłość konsumencka ratowała z opresji Klientów. Polecamy tekst: Upadłość konsumencka w przypadku uzależnienia od hazardu – to jest możliwe oraz Wypowiedziany kredyt w banku Millennium. Sąd ogłosił upadłość konsumencką.

Wysokie długi – z nimi też można walczyć

Jeśli borykasz się z bardzo wysokim zadłużeniem, lub znasz kogoś, kto potrzebuje pomocy, ponieważ wplątał się kłopoty finansowe – napisz do nas, lub poleć znajomej/znajomemu naszą kancelarię. Nasz email: pomoc@portal-dluznika.pl.

Dokumenty w tej sprawie: