Hazard kojarzy się z dobrą, choć ryzykowną zabawą. W rzeczywistości jest to silne uzależnienie od gier pieniężnych, które może poprowadzić na samo dno. Jesteśmy dumni z tego, że kolejny raz udało nam się pomóc osobie, która walczy z tą chorobą. Dzięki nam nie będzie musiała dodatkowo walczyć z lawinowo rosnącym zadłużeniem.

Spirala zadłużeń i nawarstwione problemy

Sprawy związane z hazardem nie należą do łatwych, ani przyjemnych. Jakiś czas temu zgłosił się do nas Klient uzależniony od gier pieniężnych. Jak się pewnie domyślacie, zaciągał kolejne pożyczki na spłatę poprzednich, a przede wszystkim na nowe rozgrywki i zakłady. Wpadł nie tylko w spiralę zadłużeń, ale także w potężne, niebezpieczne uzależnienie. Długi rosły w zatrważającym tempie, a szczęście zaczęło zawodzić... Gdy pierwszy raz spotkaliśmy się z naszym Klientem w tej sprawie, jego stan zadłużenia wynosił ponad 260 tysięcy złotych. Sytuacja była naprawdę kiepska, ale widząc zaangażowanie Pana Kamila w walkę z nałogiem i desperacką potrzebę pomocy, postanowiliśmy zrobić wszystko, co tylko było możliwe.

Walka o odbicie się od dna

Naszym celem stało się doprowadzenie do sądowego ogłoszenia upadłości konsumenckiej naszego Klienta. Pan Kamil jeszcze przed naszym spotkaniem podjął się terapii i systematycznie uzupełniał dokumentację medyczną, która stanowiła obraz skali problemów wynikających z uzależnienia oraz dowód szczerej i ciężkiej pracy nad poprawą swojego stanu. Przez rok przygotowywaliśmy się do złożenia wniosku upadłościowego. W tym czasie zdążyliśmy się naprawdę mocno zaangażować w sprawę. Udało nam się dzięki temu doprowadzić do oddalenia w całości 6, czyli wszystkich złożonych (!!!), powództw. Żadna sprawa nie trafiła do komornika. Dzięki temu Pan Kamil może w pełni skupić się na powrocie do zdrowia – trzymamy mocno kciuki!

Czym jest upadłość konsumencka?

Upadłość konsumencka to redukcja lub umorzenie zobowiązań. Warunkiem jest nieprowadzenie działalności gospodarczej, przez osobę fizyczną, której dotyczy upadłość oraz wykazanie niezawinionej niewypłacalności tzn. powodów, dla których spłata zobowiązań jest niemożliwa. W tym przypadku chodziło o silne uzależnienie od hazardu. Mieliśmy już wcześniej do czynienia z Klientami uzależnionymi od hazardu, którzy ogłaszali upadłość konsumencką: Nasz email: pomoc@portal-dluznika.pl Wyrok w tej sprawie: