Zwrot składek ubezpieczeniowych. Kredyt w Credit Agricole

Kredyt zawsze stanowi ryzyko, ponieważ nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć kolei losu, które mogą niestety pokrzyżować plan regularnego spłacania rat. Pan Bartosz przyszedł do nas właśnie z taką sprawą.

Wierzyciel: Credit Agricole S.A.
Zadanie: Odzyskanie składek ubezpieczeniowych
Uzyskany efekt: Zwrot w wysokości 3650 zł

Kredyt w Credit Agricole

Pan Bartosz, tak jak wielu młodych ludzi, zdecydował się na kredyt w momencie, gdy rozpoczął samodzielne życie. Po podpisaniu umowy o pracę na czas nieokreślony, która ustabilizowała jego sytuację finansową, postanowił wziąć kredyt na zakup nowego sprzętu AGD i RTV do swojego mieszkania. Trudno sobie przecież wyobrazić codzienność bez sprawnie działającej lodówki, czy odkurzacza. Kredyt wydawał się dobrym rozwiązaniem, które pozwoli na szybkie zaopatrzenie się w niezbędne rzeczy. Pan Bartosz skorzystał z oferty Credit Agricole.

Nieprzewidziane komplikacje

Spłata kredytu początkowo przebiegała bez żadnego problemu. Pan Bartosz ustawił na swoim koncie internetowym opcję regularnego, stałego przelewu comiesięcznych rat. Niestety, po upływie kilku miesięcy okazało się, że to nie będzie takie proste. W firmie Pana Bartosza nastąpiły zmiany kadrowe oraz zwolnienia. Pracownicy, którzy pozostali na swoich stanowiskach, otrzymują niższe pensje. Pan Bartosz zgłosił się do nas niemal od razu po tym, jak zorientował się, że brakuje mu środków na spłatę pozostałej części kredytu.

Umowa kredytowa wzięta pod lupę

W przypadku Pana Bartosza, wystarczyło dokładnie zapoznać się z umową kredytową. Jako specjaliści, wiemy czego szukać w zapisach. Okazało się, że Credit Agricole umożliwia rezygnację ze składek ubezpieczeniowych i właśnie takie rozwiązanie poleciliśmy naszemu Klientowi. Pan Bartosz odzyskał w ten sposób ponad 3,5 tysiąca złotych. Ta suma umożliwi mu spłatę kolejnych kilku rat bez obaw o nakaz zapłaty i dalsze komplikacje.

Oddłużanie to nasza specjalność

– Oddłużanie to proces, który z reguły dzieli się na trzy główne obszary – analiza dokumentów i działanie związane z możliwościami, jakie dają umowy; negocjacje z wierzycielami celem zmiany warunków na bardziej korzystne dla dłużnika i obrona procesowa, w momencie, gdy sytuacja jest bardziej zaawansowana i wymaga takiej interwencji – opowiada Łukasz Białkowski z kancelarii oddłużeniowej prowadzącej Portal Dłużnika.

Jeśli masz problem z długami, zgłoś się do nas.
Opisz swój problem i wyślij go na: pomoc@portal-dluznika.pl

Dokumenty w tej sprawie: