Ponad 70 tysięcy zł długu w SKOKu Jaworzno. Doprowadziliśmy do ugody sądowej

Zadłużenie Państwa S. przekraczało 70 tysięcy złotych, w tym odsetki wyniosły ponad 20 tysięcy. Tak zaawansowane sprawy są niezwykle delikatne, dlatego musieliśmy działać ostrożnie.

Powód: Skok Jaworzno
Kwota dochodzona pozwem: 78.000,00 zł
Zadanie: Obrona w sądzie, sprzeciw od nakazu zapłaty
Uzyskany efekt: Ugoda sądowa

Pożyczka w SKOKu

Państwo S. to małżeństwo w średnim wieku, które jakiś czas temu potrzebowało środków na remont domu. Przeglądając oferty różnych placówek finansowych, trafili na opis kas spółdzielczych. Udali się na rozmowę z przedstawicielem SKOKu Jaworzono i postanowili skorzystać z oferty. Zgodnie z wymaganiami, wypełnili deklarację członkowską i wpłacili opłatę wpisową. SKOK udzielił im pożyczki, która miała pokryć koszty remontu.

Problem ze spłatą zobowiązania

Z biegiem czasu okazało się, że remont przerósł ich oczekiwania, a dodatkowe, życiowe komplikacje uniemożliwiły regularną spłatę zobowiązania. Małżeństwo starało się pokryć koszty przynajmniej częściowo, ale dług szybko urósł do znacznie wyższej kwoty niż pożyczona. Po paru latach SKOK zdecydował się podjąć bardziej radykalne kroki i wystąpił z wnioskiem o uzyskanie nakazu zapłaty. Dokument trafił do Państwa S.

Nakaz zapłaty

Nakaz zapłaty podziałał w tym przypadku jak kubeł zimnej wody. Państwo S. zaczęli gorączkowo szukać rozwiązania, które uchroniłoby ich przed komornikiem. Przeszukując internet, trafili na stronę naszej kancelarii oddłużeniowej i zgłosili się z prośbą o pomoc. Ta sprawa nie należała do najłatwiejszych, ale podjęliśmy rękawicę. – opowiada Łukasz Białkowski, współwłaściciel kancelarii oddłużeniowej prowadzącej Portal Dłużnika.

Obrona procesowa

Po analizie sytuacji i długiej dyskusji na temat strategii działania, prawnicy przyjęli pełnomocnictwo i zaczęli przygotowania do sprawy. W przypadku tak dużego długu, sam sprzeciw to za mało. Mimo, że roszczenie budziło wątpliwości przede wszystkim w zakresie bardzo wysokiej prowizji, postanowiliśmy powalczyć o rozłożenie długu na przystępne raty, dzięki którym nasi Klienci mogliby stopniowo spłacić zobowiązanie.

Ugoda sądowa

Efektem naszej pracy była ugoda sądowa, na podstawie której dług został rozłożony na miesięczne raty w wysokości 800 zł. Obie strony ustaliły też odstąpienie od kosztów procesu i zmiarkują koszty pożyczki. Ta sprawa nie należała do najprostszych, ale jak widać, warto było się w nią zaangażować.

Oddłużanie

Dłużnicy często boją się i wstydzą mówić o swoich problemach finansowych. Nasza kancelaria oddłużeniowa to miejsce stworzone z myślą o takich osobach – zawsze stajemy po stronie pokrzywdzonego. Zgłoście się do nas pisząc na : pomoc@portal-dluznika.pl

Dokumenty w tej sprawie: