Aasa Polska, czyli …

Aasa Polska dochodziła pozwem około 2,5 tysięcy złotych. Dług był niewielki, a konsekwencje mogły być bardzo poważne. Pan Paweł zgłosił się do nas z prośbą o pomoc.

Powód: Aasa Polska S.A.
Kwota dochodzona pozwem: 2.635,04 zł
Zadanie: Obrona w sądzie, sprzeciw od nakazu zapłaty
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Szybka pożyczka w Aasa Polska

W przypadku Pana Pawła „dług” to wyolbrzymione określenie. Szybka pożyczka, jaką wziął nasz Klient wynosiła niecałe 2 tysiące złotych. Chwilówka w ekspresowym tempie urosła do kwoty przekraczającej 2 tysiące. Gdy sprawa trafiła do sądu Aasa pozwem dochodziła już łącznej kwoty w wysokości 2600 zł.

Mały dług, duży kłopot

Pierwszą reakcją naszego Klienta było, jak sam to określił, „osłupienie”. Panu Pawłowi ciężko było uwierzyć w to, że tak niewielka kwota skłoniła firmę pożyczkową do podjęcia tak poważnych kroków. Na szczęście nakaz zapłaty to nie ostateczność, należy jednak działać odpowiednio szybko, wnosząc sprzeciw. – opowiada Łukasz Białkowski, współwłaściciel kancelarii oddłużeniowej prowadzącej Portal Dłużnika.

Sprzeciw od nakazu zapłaty

Już po wstępnej rozmowie i analizie dokumentów, przedstawiciele kancelarii oddłużeniowej wiedzieli, że konieczna będzie reprezentacja Klienta w sądzie. Podczas rozprawy dobrze uargumentowali swój sprzeciw, udowadniając, że roszczenie jest bezzasadne. Sąd oddalił powództwo, a dodatkowo zdecydował, że firma Aasa Polska ma zwrócić Panu Pawłowi koszty procesu.

Codziennie trafia do nas ktoś, kto ma problem z firmą pożyczkową. Najgorzej jest, gdy dana osoba zaciągnęła kolejną pożyczkę na spłatę poprzedniej i w ten sposób wpadła w spiralę zadłużenia. Niestety, takie rozwiązanie jest często pierwszym, jakie nasuwa się na myśl w podobnej sytuacji. Jako prawnicy zajmujący się oddłużaniem, zdecydowanie odradzamy takie praktyki i wprost zniechęcamy do sięgania po szybkie pożyczki. – podsumowuje Łukasz Białkowski.

W obronie dłużników

W momencie otrzymania nakazu zapłaty należy niezwłocznie podjąć działanie, dzięki któremu roszczenie może zostać oddalone. Kancelaria oddłużeniowa, która prowadzi Portal Dłużnika, znajduje się w Łodzi, ale jej specjaliści działają na terenie całego kraju.

Nie czekaj, zgłoś się do ekspertów! Nasz email: pomoc@portal-dluznika.pl

Dokumenty w tej sprawie: