• Home
  • Chwilówki
  • Pokrzyżowaliśmy plany Profi Credit. Skuteczny sprzeciw od nakazu

Pokrzyżowaliśmy plany Profi Credit. Skuteczny sprzeciw od nakazu

Szybka pożyczka i szybka droga do kłopotów. Pan Krzysztof nie spodziewał się takich problemów korzystając z oferty pożyczkodawcy. Później sprawa trafiła do sądu… A jak sąd to i my! Co było dalej? Warto przeczytać.

Powód: Profi Credit
Kwota dochodzona pozwem: 6786,59 zł
Zadanie: Obrona procesowa, sprzeciw od nakazu zapłaty
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Pochopna decyzja

Za nami kolejna sprawa z Profi Credit. Do naszej kancelarii oddłużeniowej zgłosił się Pan Krzysztof – młody mężczyzna, który niedawno rozpoczął drugi rok studiów. Do wzięcia pożyczki skłoniły go duże wydatki, które poniósł w wakacje i chęć luźnego, studenckiego życia. Pan Krzysztof nie chciał prosić o pomoc rodziców.

Szybka pożyczka

Po jakimś czasie Pan Krzysztof otrzymał wezwanie do zapłaty na prawie 7 tysięcy złotych. Dwa miesiące później przyszedł nakaz zapłaty. Młody mężczyzna wpadł w panikę. Na szczęście przyjaciółka odwiodła go od następnego, niezbyt mądrego pomysłu jakim było wzięcie kolejnej pożyczki na spłatę poprzedniej… Wspólnie postanowili poszukać innych rozwiązań i w ten sposób trafili do naszej kancelarii.

Pożyczka od ręki, kłopoty na dłużej

Pan Krzysztof popełnił typowy „błąd młodości” biorąc pożyczkę bez dokładnego zapoznania się z umową, działając impulsywnie i dając się ponieść chwilowej „zachciance”. Firmy pożyczkowe często zarabiają na nieroztropności pożyczkobiorców. Gdy sprawa trafia do sądu, niezwykle ważna jest przemyślana obrona – opowiada Łukasz Białkowski, współwłaściciel kancelarii prowadzącej Portal Dłużnika.

Sprawa pana Krzysztofa nie była dla nas wyzwaniem. W imieniu naszego Klienta wnieśliśmy sprzeciw od nakazu zapłaty, a sąd powództwo oddalił. Firma pożyczkowa została dodatkowo obciążona kosztami zastępstwa procesowego. Warto pamiętać, że koszty zawsze płaci strona przegrana. Bardzo często to także dodatkowa korzyść i oszczędność nawet kilku tysięcy złotych.

Oddłużamy!

Nie czekajcie, aż sprawy zaczną przybierać zły obrót, a proces prowadzący do egzekucji komorniczej nabierze tempa. O tym, jak wygląda zazwyczaj schemat działań prowadzących prosto do komornika (albo raczej – komornika, prosto pod Wasze drzwi…) pisaliśmy w artykule: Gdy komornik puka do drzwi…

Więcej opisów spraw z powództwa Profi Credit, którymi się zajmowaliśmy znajdziecie tutaj: Sprawy związane z firmą pożyczkową Profi Credit. Jeśli, któraś z przedstawionych historii jest podobna do Waszej, nie czekajcie – napiszcie do nas!

Nasz email: pomoc@portal-dluznika.pl

Wyrok w tej sprawie: