pismo, dłoń, podpis

Hoist NS FIZ wycofał pozew po interwencji Portalu Dłużnika

Hoist NS FIZ to fundusz, który kupuje wierzytelności od instytucji finansowych, a następnie prowadzi działania nakierowane na odzyskanie wartości zobowiązania od dłużnika. Nasza Klientka zgłosiła się do nas w sprawie nakazu zapłaty wynoszącego 20 tysięcy złotych.

Ale o co chodzi..?

Hoist I Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty (Hoist NS FIZ) pozwał naszą Klientkę o blisko 20 tysięcy złotych. Pani Katarzyna zgłosiła się do nas nie wiedząc do końca kim jest podmiot Hoist, dlaczego i czy w ogóle jest mu coś winna oraz skąd wzięła się kwota. Postanowiliśmy działać od razu, zaczynając od wyjaśnienia tego, jak działa Hoist.

Hoist NS FIZ – gigant wśród funduszy windykacyjnych

Hoist to fundusz, którego właścicielem jest grupa Hoist Finance AB z siedzibą w Sztokholmie, która działa w największych państwach Europy oraz w Wielkiej Brytanii. Wierzyciele (przede wszystkim banki i firmy pożyczkowe), sprzedają Hoistowi długi, które nie zostały spłacone w terminie. Dzięki temu szybko otrzymują pieniądze i pozbywają się problemu. Firma windykacyjna natomiast przejmuje sprawę odzyskania należności już tylko i wyłącznie dla własnych korzyści majątkowych. Hoist to jeden z gigantów na rynku windykacyjnym, dlatego dziwi nas, że tak łatwo odpuścił. Do rzeczy:

Sprawa zakończona w przedbiegach

Tak, jak wspominaliśmy, nasza Klientka została pozwana na kwotę wynoszącą blisko 20 tysięcy złotych. Jako jej prawni reprezentanci, nasza kancelaria oddłużeniowa wniosła sprzeciw oraz podniosła zarzuty. Tak, jak w przypadku innych spraw tego rodzaju, czekaliśmy na dalszy rozwój akcji, przygotowując strategię obrony. Ku naszemu zdumieniu, fundusz Hoist wysłał nam pismo cofające pozew. Oznacza to, że złożyli rękawice, a sprawa jest zakończona.

Razem z Panią Katarzyną wznieśliśmy symboliczny toast (wodą mineralną) za tak błyskawiczne i pomyślne zakończenie sprawy. Gdyby jednak firma Hoist zdecydowała się powrócić do tematu, staniemy w obronie naszej Klientki.

Kancelaria oddłużeniowa – z nami wyjdziesz z długów

Oddłużaniem zajmujemy się już od ponad 10 lat. Jeśli borykacie się z problemami finansowymi, nie czekajcie aż kłopoty skumulują się do ogromnych rozmiarów – zgłoście się do nas, a pomożemy Wam wyplątać się z długów.

Nasz email: pomoc@portal-dluznika.pl

Dokument w tej sprawie: