Prostujemy pętlę kredytową, która trafiła do komornika

Nasza kancelaria oddłużeniowa przyjmuje średnio kilkadziesiąt spraw tygodniowo. Wśród nich znajdują się też takie, które stanowią duże wyzwanie. Obecnie staramy się pomóc w sprawie kilku wypowiedzianych umów kredytowych i długów, które narastały przez lata.

Zatajone problemy finansowe

Pani Monika to starsza osoba, która przez lata coraz głębiej wpadała w rosnące zadłużenia. Niestety, obawiając się reakcji bliskich oraz próbując uchronić ich przed problemami, nie powiedziała nikomu o swoich kłopotach finansowych. Po wielu latach prawda wyszła na jaw, a rodzina zaczęła wspólnie szukać rozwiązania. Na szczęście trafili do nas. Postanowiliśmy pomóc. Naszym pierwszym krokiem była dokładna analiza dokumentów, które dały nam pełny obraz trudnej sytuacji finansowej naszej Klientki.

Nawarstwione długi

Pani Monika posiada kilka wypowiedzianych umów kredytowych, w tym kredyt hipoteczny, więc sytuacja jest nie tylko trudna, ale też bardzo niebezpieczna. Prawnicy z naszej kancelarii oddłużeniowej zakasali rękawy i spędzili długie godziny na obmyślaniu planu działania. Postanowiliśmy działać systematycznie i po kolei prostować kolejne odcinki spirali długów naszej Klientki.

Wypowiedziane umowy kredytowe

Za nami porozumienie w sprawie pierwszej z wypowiedzianych umów kredytowych. Sprawa była dość skomplikowana, ponieważ trafiła już do komornika. Na szczęście udało nam się dogadać z PEKAO S.A. i ustalić warunki spłaty, które uchronią Naszą Klientkę przed egzekucją komorniczą. Bank zgodził się na wpłatę jednorazową w wysokości 10% salda zadłużenia i dalsze raty po 1000 zł. Łącznie do spłaty jest 18 tysięcy złotych.

Zawieszenie egzekucji komorniczej jest możliwe

Warto pamiętać, że komornik związany jest wnioskiem wierzyciela. Zawieszenie egzekucji komorniczej może nastąpić tylko w porozumieniu z wierzycielem, który zgłosił wniosek o jego wykonanie na podstawie tytułu wykonawczego nadawanego przez sąd. Z tego powodu rozmowy należy prowadzić z podmiotem, któremu dłużnik jest winny pieniądze, a nie z samym komornikiem.

Jeśli borykacie z problemami finansowymi, lub ktoś z Waszej rodziny potrzebuje pomocy, ponieważ wpadł w spiralę długów – zgłoście się do nas. Nasza kancelaria oddłużeniowa mieści się w Łodzi, ale działamy na terenie całego kraju.

Nasz email: pomoc@portal-dluznika.pl

Dokumenty w tej sprawie: