Batalia sądowa z Open Finance. Nakaz zapłaty oddalony, walczymy o zwrot pieniędzy

Nakaz zapłaty to często pierwszy krok do egzekucji komorniczej. W takiej sytuacji trzeba działać szybko i zdecydowanie. Bronimy Klientki, której dług trafił do Funduszu Open Finance Wierzytelności.

Nasza kancelaria oddłużeniowa powstała po to, aby ratować z opresji finansowej. Tym razem bronimy Pani Justyny, która wzięła kredyt na kwotę 20 000 zł. Z czasem sprawa trafiła do egzekucji, a Bank w jej trakcie sprzedał dług naszej Klientki Funduszowi Open Finance Wierzytelności. Pani Justyna otrzymała nakaz zapłaty na kwotę 8400 zł.

Nakaz zapłaty – lampka ostrzegawcza

Dla przypomnienia i uświadomienia trudności sytuacji – nakaz zapłaty to pierwszy krok do egzekucji komorniczej. Osoba, która go otrzyma może w ciągu dwóch tygodni wnieść sprzeciw (postępowanie upominawcze) bądź zarzuty (postępowanie nakazowe) do sądu, który ów nakaz zapłaty wydał. Nastepnia sprawa trafia na rozprawę. Nakaz zapłaty to jednocześnie lampka ostrzegawcza przed dalszymi konsekwencjami. Jeżeli nakaz zapłaty nie zostanie uchylony wierzyciel może skierować sprawę do komornika, a ten z kolei musi wszcząć egzekucję z majątku dłużnika.

Sprzeciw od nakazu zapłaty

W sprawie Pani Justyny postanowiliśmy działać szybko. Niezwłocznie wnieśliśmy sprzeciw od nakazu zapłaty, wnosząc zarzuty, które doprowadziły do oddalenia powództwa w całości. W ten sposób uchroniliśmy naszą Klientkę przed nieprzyjemnymi konsekwencjami. Dzięki temu Pani Justyna odetchnęła z ulgą, choć sprawa się na tym nie zakończyła. Open Finance nie zgodził się z treścią wyroku sądowego i wniósł apelację. Nie był to najlepszy ruch ze strony naszego oponenta. Open Finance ponownie musiało pogodzić się z porażką.

Walka o zwrot pieniędzy

Obecnie skupiamy się na doprowadzeniu do zwrotu pieniędzy od Open Finance na rzecz naszej Klientki. Przed nami kolejne spotkanie w sądzie. Nie ukrywamy, że zależy nam na szybkim i pomyślnym doprowadzeniu sprawy do końca.

Jeśli znajdujesz się w podobnej sytuacji, zgłoś się do nas. Pomagamy w nawet w zawiłych sprawach dotyczących zadłużenia. Nasza kancelaria oddłużeniowa mieści się w Łodzi, ale działamy na terenie całego kraju.

Nasz email: pomoc@portal-dluznika.pl

Decyzja Sądu w tej sprawie:

Kancelaria Oddłużeniowa

KONTAKT

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00

 

Zadzwoń do nas:

(42) 641 30 61

(42) 641 30 62

(42) 641 30 63

(42) 641 30 64

 

Napisz do nas:

pomoc@portal-dluznika.pl


Łukasz Białkowski:

+ 48 883 901 601

O NAS

Portal Dłużnika to Kancelaria Oddłużeniowa z siedzibą w Łodzi. Jej założyciel, Łukasz Białkowski w branży oddłużeniowej działa od ponad 20 lat.

Jako jeden z pierwszych i nielicznych na tym rynku wskazywał kierunki i możliwości. Więcej o tym, jak to się wszystko zaczęło, można przeczytać choćby w Gazecie Wyborczej.

Kancelaria Oddłużeniowa Łukasza Białkowskiego specjalizuje się zarówno w oddłużaniu konsumentów, jak i przedsiębiorców z terenu całego kraju – od negocjacji ugodowych z wierzycielami, przez wnioski upadłościowe, reprezentację procesową w sprawach o zapłatę, po postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne w procesie oddłużania przedsiębiorców.

"W Zespole mamy aż trzech doktorantów WPiA UŁ i wykładowcę akademickiego. Nasi Klienci mogą spać spokojnie, dbamy o nich"    Ł. Białkowski

Prężnie działamy także w sprawach odzyskowych. Dochodzimy nienależnie dokonanych wpłat z tyt. przedłużeń, refinansowań, nienależnie poniesionych kosztów pożyczek i kredytów.

Jesteśmy skuteczni! Ponad 80% przyjętych w 2023 roku spraw zakończyło się korzystnie dla naszych Klientów.

Masz problem z długami? A może chcesz odzyskać swoje pieniądze? Odezwij się!

ARCHIWUM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Pagelike Widget
Inne sprawy