Konsolidacja kredytu, inaczej kredyt konsolidacyjny to nic innego, jak kredyt przeznaczony na spłatę bieżących zadłużeń, który ma na celu obniżenie miesięcznej kwoty zobowiązań poprzez wydłużenie okresu spłaty. Konsolidacja kredytu ma swoje plusy ale ma również sporo minusów. Naszym zdaniem, warto najpierw przeanalizować wszystkie minusy zanim w ogóle podejmie się decyzję o podpisaniu umowy kredytu konsolidacyjnego.
Powód: Kancelaria Prawna Rubikon Sp. z o.o.
Wartość przedmiotu sporu: 12.124,73 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Zasądzono 4.718,52 zł, oddalenie w pozostałym zakresie, brak kosztów procesów
Dlaczego Kancelaria Oddłużeniowa odradza zaciąganie kredytu konsolidacyjnego?
Jesteśmy Kancelarią, która dba o dobro swoich Klientów. Konsolidacja kredytu bywa zdradliwa. Przykre to, co piszemy ale prawdziwe.
Przedstawmy przykład jednej naszej Klientki, która niestety posiadała sporo chwilówek oraz kilka kredytów. Otrzymała kredyt konsolidacyjny. Na początku wszystko przebiegało bez żadnych problemów. Niestety po pewnym czasie, kiedy wzrosło oprocentowanie okazało się, że konsolidacja kredytu absolutnie przestała być dla niej opłacalna. Dlaczego? Otóż, raty rosły bo wzrastało oprocentowanie. Z raty niższej nagle zaczęło robić się 1.000 parę złoty. Klientka przestała spłacać kredyt. Nachodziły ją windykacje nawet pod adresem zamieszkania plus męczyli ją wszyscy telefonicznie i E-mailowo. Na szczęście Kobieta ma mocną psychikę i nie pozwoliła sobie wejść na głowę. Próbowała negocjować z bankiem. Udało się i bank zdecydował się na restrukturyzację. Niemniej jednak na 6 miesięcy. Po tym okresie czasu, raty były takie same, jak przed resturkturyzacją. Znowu problem ze spłatą. Bank oddał sprawę do Sądu. Najpierw pozew o zapłatę pojawił się w EPU (Elektroniczne Postępowanie Upominawcze). Klientka poradziła sobie sama. W ciągu 14 dni od dnia odebrania nakazu zapłaty, przesłała sprzeciw. Sąd umorzył postępowanie. Po pewnym czasie jednak skierował sprawę do Sądu Rejonowego właściwego już dla miejsca jej zamieszkania. Klientka odebrała nakaz zapłaty i doskonale wiedziała, że ma znowu 14 dni na złożenie sprzeciwu ale tym razem na kolejnym etapie sprawy wyglądają już zdecydowanie bardziej skomplikowanie i zwrociła się do nas po pomoc. Przekazała nam całą swoją dokumentację. Poinformowała o wcześniejszej restrukturyzacji.
Skutecznie pomagamy, gdy masz długi
Złożyliśmy w jej imieniu sprzeciw od nakazu zapłaty. Czy był skuteczny? Na swój sposób oczywiście, że tak. Sąd oddalił powództwo w części. Część długu została umorzona, kolejna część została rozłożona na sensowne raty i normalny okres czasu. Dla nas to również wygrana sprawa.
Z Bankami sprawy zawsze wyglądają inaczej, niż z chwilówkami. Niemniej jednak pamiętajcie, że wypowiedziane umowy i sprawy w Sądach to nie jest koniec świata. Niemniej jednak konsolidacja kredytu nie zawsze bywa dobrym wyborem i rozwiązaniem. Zanim cokolwiek podpiszecie zastanówcie się kilka razy, czy warto.
Zobacz: Zakupy na raty znalazły finał w sądzie
Zobacz też: Szybka pożyczka w ID Finance w sądzie
Inna wygrana z Kancelaria Prawna Rubikon: