Sprzedaż długów to nie koniec świata

11 czerwca 2024 przez  - Portal Dłużnika

W obliczu rosnących zobowiązań finansowych, wielu konsumentów i przedsiębiorców może czuć się przytłoczonych i niepewnych swojej przyszłości. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że sprzedaż długów to nie koniec świata, a zrozumienie tego procesu może pomóc w znalezieniu najlepszych rozwiązań dla swojej sytuacji.

Powód: Alektum Capital II AG
Wartość przedmiotu sporu:
3.600,00 zł
Zadanie: 
Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: 
Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu.

Wierzyciele sprzedają długi – to standardowa praktyka

Sprzedaż długów to nie koniec świata! Sprzedaż przez wierzycieli to standardowa praktyka na rynku finansowym. Firmy pożyczkowe, banki czy inni kredytodawcy często decydują się na odsprzedaż swoich wierzytelności innym podmiotom, zwłaszcza gdy dłużnik ma trudności z regulowaniem swoich zobowiązań. Proces ten jest całkowicie legalny i regulowany przepisami prawa. Dla dłużnika zmiana wierzyciela może wydawać się zaskakująca, jednak nie powinna wpływać na istotę zobowiązania. Ważne jest, aby dokładnie zapoznać się z nowymi warunkami i upewnić się, że wszelkie działania nowego wierzyciela są zgodne z obowiązującymi przepisami. Niemniej jednak trzeba się na takich tematach znać. Warto zaufać naszej Kancelarii Oddłużeniowej i zapoznać się z tematem zanim podejmie się jakiekolwiek decyzje samemu.

Kancelaria Oddłużeniowa wygrała kolejną sprawę w sądzie

Sprzedaż długów to nie koniec świata

Przykładem osoby, która doświadczyła sprzedaży swojego długu, jest nasza klientka, pani Kasia. Początkowo pogubiła się w nowej sytuacji, gdyż nie była świadoma, że jej dług został sprzedany. Niezrozumienie procesu i brak informacji mogą prowadzić do niepotrzebnego stresu i niepewności. Nowy wierzyciel, nowe pisma. O co właściwie w tym wszystkim chodzi?

Pani Kasia w momencie, kiedy odebrała sądowy nakaz zapłaty zagubiła się. Nie wiedziała, co robić i jak działać. Czas uciekał. Na szczęście skontaktowała się z naszą Kancelarią Oddłużeniową. Wiedzieliśmy, że musimy w jak najszybszym czasie złożyć sprzeciw od nakazu zapłaty. W odpowiedzi na otrzymany nakaz zapłaty, nasza kancelaria wniosła skuteczny sprzeciw. Argumentacja prawna oparta była na wykazaniu nieprawidłowości w procesie cesji wierzytelności, a także na innych aspektach prawnych, które mogły zostać naruszone przez nowego wierzyciela.

Sąd oddalił powództwo w całości, co oznaczało, że pani Kasia mogła odetchnąć z ulgą i nie przejmować się. To zwycięstwo było możliwe dzięki dokładnemu zrozumieniu przepisów prawa oraz konsekwentnemu dążeniu do wyjaśnienia wszelkich niejasności.

Sprzedaż długów to nie koniec świata

Sprzedaż długów to nie koniec świata

Jeśli znajdziesz się w podobnej sytuacji, pamiętaj, że masz prawa, które możesz wyegzekwować. Oto kilka kroków, które warto podjąć:

  1. Zapoznaj się z dokumentacją oraz upewnij się, że wszystkie przekazane Ci dokumenty są kompletnie i prawidłowo wypełnione.
  2. Sprawdź legalność cesji. Wierzyciel musi udowodnić, że prawidłowo przejął dług.
  3. Nie ignoruj korespondencji sądowej, ponieważ brak odpowiedzi może być interpretowany jako przyznanie się do długu.
  4. Skonsultuj się z prawnikiem. Profesjonalna pomoc prawna jest nieoceniona w takich sytuacjach.
  5. Nie daj się zastraszyć. Niektórzy wierzyciele mogą stosować agresywne metody windykacji, które nie zawsze są zgodne z prawem.

Sprzedaż długów to nie koniec świata. To zjawisko, z którym można się uporać, posiadając odpowiednią wiedzę i wsparcie prawne. Nie jest to sytuacja bez wyjścia a odpowiednio prowadzone działania mogą prowadzić do korzystnego rozwiązania dla dłużnika. Pani Kasia jest tego doskonałym przykładem. Mimo początkowych trudności, udało się jej obronić swoje prawa i uniknąć niekorzystnych konsekwencji. Ważne jest, aby pamiętać, że sprzedaż długów to nie koniec świata, a zrozumienie procesu jest kluczem do sukcesu.

Skontaktuj się z naszą Kancelarią Oddłużeniową i zapomnij o długach raz na zawsze.


Najlepszy adwokat od oddłużania w Łodzi

Najlepszy adwokat od oddłużania w Łodzi? Hmm... można by się zacząć zastanawiać, gdzie takiego szukać. Wielu mieszkańców Łodzi zmaga się…

Nasza kancelaria oddłużeniowa w Łodzi pomoże Ci wyjść z długów

Mecenasi z Portalu Dłużnika prowadząc konsultację prawną, poznają przyczyny powstania zadłużenia. Bez wątpienia nasza kancelaria oddłużeniowa w Łodzi pomaga  osobom,…


Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz:

Telefon: (42) 641 30 61; (42) 641 30 62; (42) 641 30 63; (42) 641 30 64
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Sprzedaż długów to nie koniec świata

Kancelaria Oddłużeniowa

KONTAKT

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00

 

Zadzwoń do nas:

(42) 641 30 61

(42) 641 30 62

(42) 641 30 63

(42) 641 30 64

 

Napisz do nas:

pomoc@portal-dluznika.pl


Łukasz Białkowski:

+ 48 883 901 601

O NAS

Portal Dłużnika to Kancelaria Oddłużeniowa z siedzibą w Łodzi. Jej założyciel, Łukasz Białkowski w branży oddłużeniowej działa od ponad 20 lat.

Jako jeden z pierwszych i nielicznych na tym rynku wskazywał kierunki i możliwości. Więcej o tym, jak to się wszystko zaczęło, można przeczytać choćby w Gazecie Wyborczej.

Kancelaria Oddłużeniowa Łukasza Białkowskiego specjalizuje się zarówno w oddłużaniu konsumentów, jak i przedsiębiorców z terenu całego kraju – od negocjacji ugodowych z wierzycielami, przez wnioski upadłościowe, reprezentację procesową w sprawach o zapłatę, po postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne w procesie oddłużania przedsiębiorców.

"W Zespole mamy aż trzech doktorantów WPiA UŁ i wykładowcę akademickiego. Nasi Klienci mogą spać spokojnie, dbamy o nich"    Ł. Białkowski

Prężnie działamy także w sprawach odzyskowych. Dochodzimy nienależnie dokonanych wpłat z tyt. przedłużeń, refinansowań, nienależnie poniesionych kosztów pożyczek i kredytów.

Jesteśmy skuteczni! Ponad 80% przyjętych w 2023 roku spraw zakończyło się korzystnie dla naszych Klientów.

Masz problem z długami? A może chcesz odzyskać swoje pieniądze? Odezwij się!

ARCHIWUM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Pagelike Widget