Każde uprawomocnienie wyroku może skończyć się egzekucją

28 lutego 2024 przez  - Portal Dłużnika

Pamiętaj, że wierzyciel po to wnosi do sądu pozew o zapłatę, aby odzyskać dług, który w jego ocenie jest zasadny. Dlatego, gdy pozostaniesz bierny, każde uprawomocnienie wyroku może skończyć się egzekucją komorniczą. Oczywiście stanie się tak w sytuacji nieuregulowania wszystkich zasądzonych kwot, czyli pretensji głównej, ustawowych odsetek za opóźnienie i kosztów procesu. W związku z tym, że dochodzone roszczenia często są nienależne pozywającym, powinieneś się bronić. Oczywiście na etapie elektronicznego postępowania upominawczego może spokojnie zrobić to samodzielnie, wykorzystując wzór sprzeciwu, który znajduje się na naszej stronie w zakładce „Wskazówki”. Ponieważ sąd rejonowy to już zupełnie inna historia zalecamy, aby tutaj koniecznie wspierać się pomocą profesjonalnego pełnomocnika. W związku z tym, śmiało można zwracać się do nas po pomoc prawną, a nasi mecenasi wszystkim się zajmą. Z pewnością w sprawie z powództwa Invest Secure Silesia ponownie pokazaliśmy, że znamy się na oddłużaniu. W rezultacie zapadł wyrok oddalający całe roszczenie powoda.

Powód: Invest Secure Silesia Sp. z o.o.
Wartość przedmiotu sporu:
5.471,90 zł
Zadanie:
Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt:
Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu

Każde uprawomocnienie wyroku kończy sprawę

Każde uprawomocnienie wyroku

Nasi Klienci zadają nam mnóstwo pytań. Oczywiście na wszystkie odpowiadamy, ponieważ wiemy, ze jest to dla nich bardzo ważne. Istotnie wielu z nich martwi się, że każde uprawomocnienie wyroku może skończyć się spotkaniem z komornikiem. Z pewnością właśnie tak może się stać, ale tylko wówczas, kiedy nie podejmiemy odpowiednich działań. Chociaż orzeczenia zasądzające na rzecz pozywających nie zdarzają się u nas często, jednak mają też miejsce. Co wówczas robimy? Przede wszystkim wnosimy do sądy wniosek o wydanie uzasadnienia wyroku, które następnie analizujemy. Ponieważ sędziom zdarzają się błędy podczas orzekania, sprawdzamy czy takowych nie popełnili. Niewątpliwie, kiedy stwierdzimy, że coś takiego miało miejsce, mamy podstawy, aby zaskarżyć wydany wyrok. Wówczas po konsultacji z Klientem wnosimy apelację i walczymy dalej w sądzie II instancji,

Zawsze robimy wszystko, aby sprawy naszych Klientów nie zawędrowały do komornika. Istotnie nawet w przypadku niekorzystnych wyroków nie poddajemy się i podejmujemy odpowiednie czynności. Także każde uprawomocnienie wyroku nie oznacza dla nas końca oddłużania. Oczywiście niczego nie robimy bez zgody dłużnika, ponieważ finalnie to on decyduje czy godzi się na przykład na negocjacje z wierzycielem lub wniesienie apelacji. Niewątpliwie bardzo rzadko zdarza się, aby Klienci nie decydowali się na dalsze działania. Przede wszystkim uświadamiają sobie, że apelacja to szansa na oddalenie całego lub części powództwa. Dlatego chętnie godzą się, abyśmy reprezentowali ich dalej. A co w przypadku, gdy nie ma podstaw do tejże apelacji? Bezsprzecznie wówczas prowadzimy negocjacje z wierzycielem, których celem jest zawarcie ugody na ratalną spłatę zadłużenia.

Nigdy nie zostawiamy bez odzewu wiadomości, które dostajemy od zadłużonych osób.  Ponieważ wiemy, że nie dzwonią, piszą do nas dla rozrywki, zawsze bardzo poważnie traktujemy docierający do Kancelarii sygnał. Istotnie zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy dla dłużników naprawdę przysłowiowa ostatnią deska ratunku. Przede wszystkim dbamy o to, aby każdy nasz Klient mógł za jakiś czas cieszyć się z finansowej wolności i bez lęku odbierać telefon. Bez wątpienia także każde uprawomocnienie wyroku nie musie nieść za sobą poważnych konsekwencji. Dlatego szczycimy się tym, że podejmowane przez nas czynności mają bardzo szeroki wachlarz, a oddłużanie przebiega w przemyślany, zaplanowany i kompleksowy sposób.

Bez działania każde uprawomocnienie wyroku to ryzyko komornika

Pani Natalia należy do tych dłużników, którzy nie pozwalają, aby sprawy wymknęły się spod kontroli. Z pewnością Klientka miała świadomość, że każde uprawomocnienie wyroku niesie za sobą konkretne konsekwencje. Dlatego postanowiła nie ryzykować i korzysta z pomocy prawnej mecenasów z naszej Kancelarii Oddłużeniowej. Niewątpliwie jest bardzo zadowolona, ponieważ jak do tej pory wszystko, czego dotknęliśmy, zamieniało się w sukces. Istotnie także prezentowana dzisiaj sprawa, zakończyła się wygraną. Skutecznie wykazaliśmy, że powództwo Invest Secure Silesia było niezasadne. Oczywiście sędzia po zapoznaniu się z naszym stanowiskiem, oddalił pozew.


Antywindykacja to inaczej oddłużanie. W tym się specjalizujemy

Nie podlega dyskusji, że przed zawarciem umowy kredytowej czy pożyczkowej, powinniśmy bardzo dokładnie zapoznać się z jej treścią. Ponieważ wiemy, że zawarte tam sformułowania nie dla każdego są zrozumiałe, trzeba skonsultować się…

Zwroty opłat za przedłużenia

Zwroty opłat za przedłużenia, które wnosiła Klientka Portalu Dłużnika, stał się faktem, Bezsprzecznie Vivus został zobowiązany do zapłaty 2.956,90 zł na rzecz Pani Moniki, co potwierdza wyrok zamieszczony poniżej. Oczywiście jak to…


Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz:

Telefon: (42) 641 30 61; (42) 641 30 62; (42) 641 30 63; (42) 641 30 64
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Każde uprawomocnienie wyroku

Kancelaria Oddłużeniowa

KONTAKT

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00

 

Zadzwoń do nas:

(42) 641 30 61

(42) 641 30 62

(42) 641 30 63

(42) 641 30 64

 

Napisz do nas:

pomoc@portal-dluznika.pl


Łukasz Białkowski:

+ 48 883 901 601

O NAS

Portal Dłużnika to Kancelaria Oddłużeniowa z siedzibą w Łodzi. Jej założyciel, Łukasz Białkowski w branży oddłużeniowej działa od ponad 20 lat.

Jako jeden z pierwszych i nielicznych na tym rynku wskazywał kierunki i możliwości. Więcej o tym, jak to się wszystko zaczęło, można przeczytać choćby w Gazecie Wyborczej.

Kancelaria Oddłużeniowa Łukasza Białkowskiego specjalizuje się zarówno w oddłużaniu konsumentów, jak i przedsiębiorców z terenu całego kraju – od negocjacji ugodowych z wierzycielami, przez wnioski upadłościowe, reprezentację procesową w sprawach o zapłatę, po postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne w procesie oddłużania przedsiębiorców.

"W Zespole mamy aż trzech doktorantów WPiA UŁ i wykładowcę akademickiego. Nasi Klienci mogą spać spokojnie, dbamy o nich"    Ł. Białkowski

Prężnie działamy także w sprawach odzyskowych. Dochodzimy nienależnie dokonanych wpłat z tyt. przedłużeń, refinansowań, nienależnie poniesionych kosztów pożyczek i kredytów.

Jesteśmy skuteczni! Ponad 80% przyjętych w 2023 roku spraw zakończyło się korzystnie dla naszych Klientów.

Masz problem z długami? A może chcesz odzyskać swoje pieniądze? Odezwij się!

ARCHIWUM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Pagelike Widget