Zalety korzystania z profesjonalnych usług oddłużania

21 lutego 2024 przez  - Portal Dłużnika

Oddłużanie to przeciwieństwo zadłużania, a więc sposób na odzyskanie stabilności finansowej i wyjście z długów. Ten proces nie ma nic wspólnego z zaciąganiem kolejnych pożyczek (tzw. oddłużeniowych) – jego celem jest zastosowanie skutecznych metod prowadzących do spłaty długu i wypracowania porozumienia między dłużnikiem a wierzycielami. Sprawdź największe korzyści z oddłużania i dowiedz się, jak skutecznie wyjść z długów.

7 korzyści z oddłużania

Oddłużanie to proces, który wymaga dobrego planu. Bardzo trudno jest samodzielnie wyjść z długów, zwłaszcza gdy na każdym kroku firmy pożyczkowe kuszą tzw. pożyczkami dla zadłużonych. Takie rozwiązanie jest skuteczne tylko przez chwilę, a w rzeczywistości sprawia, że wpadasz w jeszcze większe długi. Zaufane firmy oddłużeniowe działają w zupełnie inny sposób, troszcząc się o to, byś naprawdę mógł odzyskać stabilność finansową. Jakie są największe korzyści z oddłużania?

Różnorodne metody oddłużania

Głównym celem oddłużania jest jak największa redukcja zobowiązań finansowych. Skuteczne usługi oddłużania obejmują różnorodne metody, które należy dopasować do indywidualnej sytuacji Klienta. Proces ten zawsze zaczyna się od analizy umów kredytowych, która jest niezbędna do zapoznania się z konkretnym przypadkiem. Następnie ekspert oddłużania decyduje, jakie metody wykorzystać – najczęściej są to negocjacje z wierzycielami, a jeśli nie odniosą one skutku, sprawa może skończyć się w sądzie. Zdarza się także, że oddłużanie jest odzyskiwaniem pieniędzy nienależnie wpłaconych przez dłużnika (np. z tytułu przedłużeń, refinansowań czy wcześniejszych spłat kredytów).

Profesjonalne negocjacje z wierzycielami

Nie każdy dłużnik zdaje sobie sprawę z tego, że negocjacje z wierzycielami to skuteczny sposób na uniknięcie sprawy w sądzie i negatywnych wpisów w BIK. Do przeprowadzenia skutecznych negocjacji konieczna jest jednak ekspercka wiedza, którą rzadko dysponuje dłużnik. Kruczki prawne, specjalistyczna terminologia i formalne otoczenie instytucji finansowych są stresujące dla dłużników, dlatego warto wesprzeć się profesjonalizmem kancelarii oddłużeniowej. Skutkiem negocjacji może być na przykład restrukturyzacja umowy kredytowej, czyli wypracowanie nowych (korzystniejszych) warunków spłaty kredytu.

Indywidualne podejście

Nie ma jednej uniwersalnej metody oddłużania. Sytuacja każdego dłużnika jest inna, dlatego też plan oddłużania w każdym przypadku wygląda inaczej. Oczywiście poszczególne sprawy mają pewne punkty wspólne, a doświadczenie zdobyte w pracy z Klientami zdecydowanie przydaje się podczas kolejnych spraw. Ekspert oddłużania jest na bieżąco ze zmianami w prawie, dlatego jest w stanie zdziałać znacznie więcej niż dłużnik decydujący się na samodzielne wychodzenie z długów.

Ekspercka wiedza i doświadczenie

Kancelaria oddłużeniowa nigdy nie zaproponuje Ci pożyczki na spłatę innej pożyczki – jest to bowiem metoda stosowana przez parabanki, które żerują na desperacji dłużników. W codziennej pracy wykorzystujemy wiedzę, doświadczenie i skuteczne metody oddłużania, takie jak choćby negocjacje z wierzycielami. Oddłużanie to nie zadłużanie, dlatego doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że kolejne pożyczki to tylko chwilowe rozwiązanie, które w efekcie sprzyja powiększaniu długu.

Wsparcie emocjonalne

Kontakt z wierzycielami, wezwania do zapłaty czy wizja egzekucji komorniczej sprawiają, że zadłużenie wiąże się z dużą dozą stresu. Zaufane firmy oddłużeniowe zapewniają wsparcie emocjonalne na każdym etapie oddłużania – zarówno podczas negocjacji z wierzycielami, jak i procesu sądowego. Tym samym możesz poczuć, że nie jesteś sam, a nad Twoją sprawą czuwa profesjonalista. Jest to szczególnie istotne wtedy, gdy masz wątpliwości co do słuszności wezwania do zapłaty, lecz nie wiesz, w jaki sposób przekonać sąd.

Ochrona przed nieuczciwymi praktykami

Niestety nadal powszechne jest stosowanie nieuczciwych praktyk przez wierzycieli i firmy windykacyjne. Otrzymanie wezwania do zapłaty nie jest jednoznaczne z koniecznością zapłacenia wskazanej kwoty – najlepszym rozwiązaniem będzie konsultacja z ekspertem oddłużeniowym, który przeanalizuje dokumenty. Jak pokazuje nasze doświadczenie, bardzo często firmy windykacyjne niesłusznie domagają się zwrotu długu. Masz prawo do złożenia sprzeciwu od nakazu zapłaty w ciągu 2 tygodni od doręczenia. Pamiętaj, by jak najszybciej skonsultować się z kancelarią oddłużeniową i zyskać profesjonalne wsparcie. Nasza kancelaria oferuje analizę dokumentów za darmo.

Troska o Twoją historię kredytową

Każdy dług ma negatywny wpływ na historię kredytową. Celem kancelarii oddłużeniowej jest zastosowanie metod, które prowadzą do odzyskania stabilności finansowej przy jak najmniejszej szkodzie dla historii kredytowej. Przykładem takiego działania są negocjacje z wierzycielami, których celem jest restrukturyzacja umowy kredytowej i spłata zobowiązania na nowych warunkach.

Kancelaria Oddłużeniowa

KONTAKT

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00

 

Zadzwoń do nas:

(42) 641 30 61

(42) 641 30 62

(42) 641 30 63

(42) 641 30 64

 

Napisz do nas:

pomoc@portal-dluznika.pl


Łukasz Białkowski:

+ 48 883 901 601

O NAS

Portal Dłużnika to Kancelaria Oddłużeniowa z siedzibą w Łodzi. Jej założyciel, Łukasz Białkowski w branży oddłużeniowej działa od ponad 20 lat.

Jako jeden z pierwszych i nielicznych na tym rynku wskazywał kierunki i możliwości. Więcej o tym, jak to się wszystko zaczęło, można przeczytać choćby w Gazecie Wyborczej.

Kancelaria Oddłużeniowa Łukasza Białkowskiego specjalizuje się zarówno w oddłużaniu konsumentów, jak i przedsiębiorców z terenu całego kraju – od negocjacji ugodowych z wierzycielami, przez wnioski upadłościowe, reprezentację procesową w sprawach o zapłatę, po postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne w procesie oddłużania przedsiębiorców.

"W Zespole mamy aż trzech doktorantów WPiA UŁ i wykładowcę akademickiego. Nasi Klienci mogą spać spokojnie, dbamy o nich"    Ł. Białkowski

Prężnie działamy także w sprawach odzyskowych. Dochodzimy nienależnie dokonanych wpłat z tyt. przedłużeń, refinansowań, nienależnie poniesionych kosztów pożyczek i kredytów.

Jesteśmy skuteczni! Ponad 80% przyjętych w 2023 roku spraw zakończyło się korzystnie dla naszych Klientów.

Masz problem z długami? A może chcesz odzyskać swoje pieniądze? Odezwij się!

ARCHIWUM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Pagelike Widget