Całkowite umorzenie postępowania windykacyjnego

19 lutego 2024 przez  - Portal Dłużnika

Długi, których nie jesteśmy w stanie spłacić, powodują wiele zawirowań w naszym życiu. Niewątpliwie posiadając tego typu zobowiązania, musimy liczyć się z tym, że wierzyciele upomną się o swoje pieniądze. Istotnie działania windykacyjne są prowadzone intensywnie, aby zmobilizować dłużnika do spłaty. Z pewnością tylko całkowite umorzenie postępowania windykacyjnego daje święty spokój. Oczywiście, aby do tego doszło, po prostu należy zlikwidować istniejące długi. A jak to zrobić? Bez wątpienia najprostszym sposobem jest spłata zadłużenia. Godnym uwagi jest fakt, że często nie mamy pieniędzy, aby to zrobić, wiec wówczas należy podjąć działania antywindykacyjne. Z pewnością ich rodzaj zależy od tego, na jaki etapie jest sprawa. Ponieważ w przypadku pozwanej przez spółkę Finpomoc, nakaz zapłaty został już odebrany przez pozwaną, należało podjąć obronę przed podniesionym roszczeniem. Bezsprzecznie nie było już miejsca na zwłokę, dlatego zaraz po przekazaniu przez Klientkę dokumentów, przystąpiliśmy do działania. W rezultacie skutecznie wykazaliśmy niezasadność powództwa Finpomoc.

Powód: Finpomoc Sp. z o.o.
Wartość przedmiotu sporu:
7.179,38 zł
Zadanie:
Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt:
Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu

Kiedy następuje całkowite umorzenie postępowania windykacyjnego?

Całkowite umorzenie postępowania windykacyjnego

Nie podlega dyskusji fakt, że zadłużone osoby chcą, aby ich sytuacja uległa poprawie. Bez wątpienia kłopoty finansowe i trwająca windykacja długów, wykańcza ich psychicznie. Dlatego ich marzeniem jest całkowite umorzenie postępowania windykacyjnego. Oczywiście, gdy pozostanie to tylko właśnie w sferze marzeń, niestety do tego nie dojdzie. Istotnie, żeby to stało się faktem, należy podjąć odpowiednie działania. Z pewnością ryzykowne są rozmowy z windykatorami, gdyż mogą doprowadzić do wielu komplikacji. Niewątpliwie uznanie długu jest jedną z nich. Dlatego najbezpieczniej, kiedy zajmą się wszystkim mecenasi z naszej Kancelarii Oddłużeniowej. Przede wszystkim zadecydują, kiedy należy podjąć dialog, a kiedy z niego zrezygnować. Oczywiście, gdy zajdzie taka konieczność, podejmą się reprezentacji w sądzie.  Istotnie w tego typu sprawach zdaj się na naszą wiedzę, umiejętności i doświadczenie w oddłużaniu.

Należy liczyć się z tym, że kiedy mamy długi, nie unikniemy windykacji. Oczywiście wierzyciel ma prawo do tego typu czynności, jednak często są one prowadzone z pogwałceniem wszelkich norm etycznych. W związku z tym, jedynie całkowite umorzenie postępowania windykacyjnego, zagwarantuje nam spokój. Dlatego należy mądrze postępować, aby do tego doprowadzić. Bezsprzecznie uregulowanie należności, pozwala zamknąć temat. Jednak czy zawsze jest to możliwe? Z pewnością nie, w szczególności, gdy posiadamy liczne zadłużenia i nie mam środków na ich spłatę. Istotnie wówczas należy liczyć się z tym, że proces windykacyjny przeniesie się do sądu, a poddanie sprawy walkowerem do komornika. Bez wątpienia można obronić się przed roszczeniami wierzycieli, kiedy korzystasz się z naszej specjalistycznej pomocy prawnej w oddłużaniu.

Każdy ma prawo do obrony i bezwzględnie należy z niego korzystać. Ponieważ osoba zadłużona nie stoi poza prawem, także w pełni może korzystać z przysługujących jej przywilejów. Oczywiście także w jej przypadku całkowite umorzenie postępowania windykacyjnego jest możliwe nawet wówczas, kiedy sprawa trafiła do sądu. Przede wszystkim w takiej sytuacji należy odbierać wszystkie przesyłki z sądu. W chwili, gdy dostaniemy sądowy nakaz zapłaty, należy zgłosić się do naszej Kancelarii Oddłużeniowej. Istotnie wówczas poddamy analizie dokumenty sprawy i ustalimy plan działania. Z pewnością wnosząc sprzeciw od nakazu, zrobimy wszystko, żeby podważyć zasadność powództwa. W rezultacie, kiedy sędzia wyda wyrok oddalający roszczenie wierzyciela, ten po uzyskaniu prawomocności, definitywnie zamyka sprawę.

Wygrywamy w sądzie proces o zapłatę

Mamy kolejny wyrok wydany przez sąd, którym w całości oddalone powództwa Finpomoc. Oczywiście teraz czekamy na ruch ze strony powoda, ponieważ ten ma prawo wnieść o uzasadnienie wyroku, a potem go zaskarżyć. W związku z tym całkowite umorzenie postępowania windykacyjnego w prezentowanej sprawi nastąpi, kiedy orzeczenie uzyska status prawomocności. Istotnie mamy nadzieję, że wszystko zakończy się niebawem i nie będziemy musieli dalej walczyć w sądzie II instancji. Bez wątpienia, gdy zajdzie taka potrzeba, podejmiemy się obrony naszej Klientki.


Skuteczna pomoc dla ludzi zadłużonych tylko w naszej Kancelarii

Najwyższy czas zerwać z twierdzeniem, że z długami trzeba żyć. Istotnie tak może twierdzić ktoś, kto nigdy się z nimi nie zmagał i nie ma pojęcia, jakie to wszystko wygląda. Przede wszystkim…

Czy można wyjść z długów? Udowadniamy, że tak

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nie posiada żadnego zadłużenia. Bezsprzecznie stwierdzenie „mam długi, w zasadzie jest udziałem zdecydowanej większości konsumentów. Oczywiście nie wszyscy zostają Klientami naszej kancelarii oddłużeniowej, ponieważ bez problemów…


Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz:

Telefon: (42) 641 30 61; (42) 641 30 62; (42) 641 30 63; (42) 641 30 64
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Całkowite umorzenie postępowania windykacyjnego

Kancelaria Oddłużeniowa

KONTAKT

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00

 

Zadzwoń do nas:

(42) 641 30 61

(42) 641 30 62

(42) 641 30 63

(42) 641 30 64

 

Napisz do nas:

pomoc@portal-dluznika.pl


Łukasz Białkowski:

+ 48 883 901 601

O NAS

Portal Dłużnika to Kancelaria Oddłużeniowa z siedzibą w Łodzi. Jej założyciel, Łukasz Białkowski w branży oddłużeniowej działa od ponad 20 lat.

Jako jeden z pierwszych i nielicznych na tym rynku wskazywał kierunki i możliwości. Więcej o tym, jak to się wszystko zaczęło, można przeczytać choćby w Gazecie Wyborczej.

Kancelaria Oddłużeniowa Łukasza Białkowskiego specjalizuje się zarówno w oddłużaniu konsumentów, jak i przedsiębiorców z terenu całego kraju – od negocjacji ugodowych z wierzycielami, przez wnioski upadłościowe, reprezentację procesową w sprawach o zapłatę, po postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne w procesie oddłużania przedsiębiorców.

"W Zespole mamy aż trzech doktorantów WPiA UŁ i wykładowcę akademickiego. Nasi Klienci mogą spać spokojnie, dbamy o nich"    Ł. Białkowski

Prężnie działamy także w sprawach odzyskowych. Dochodzimy nienależnie dokonanych wpłat z tyt. przedłużeń, refinansowań, nienależnie poniesionych kosztów pożyczek i kredytów.

Jesteśmy skuteczni! Ponad 80% przyjętych w 2023 roku spraw zakończyło się korzystnie dla naszych Klientów.

Masz problem z długami? A może chcesz odzyskać swoje pieniądze? Odezwij się!

ARCHIWUM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Pagelike Widget